Wrzeszcz będzie miał pływalnię miejską. Zakończyła się rozbiórka starych budynków
Zakończyła się rozbiórka budynków z działki u zbiegu alei Legionów i ul. Kościuszki w dzielnicy Wrzeszcz, na której wybudowana zostanie nowa miejska pływalnia. Inwestycja umożliwi dostęp do tego typu usług mieszkańcom m.in. Wrzeszcza Dolnego, Wrzeszcza Górnego, Zaspy Rozstaje i Zaspy Młyniec.
Nowa pływalnia miejska zlokalizowana będzie na działce o powierzchni 5 300 metrów kwadratowych, u zbiegu alei Legionów i ul. Kościuszki w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz. W sąsiedztwie planowanego obiektu znajduje się Szkoła Podstawowa nr 49. Inwestycja zakłada budowę trzykondygnacyjnego budynku z jednym poziomem podziemnym o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 6 650 mkw., i wysokości 20 metrów.
Przed rozpoczęciem głównych prac budowlanych, trzeba było oczyścić działkę przy al. Legionów. Rozebrano niewielkie budynki, które w przeszłości funkcjonowały jako sklepy i punkty usługowe. Z terenu usunięta musi zostać jeszcze warstwa wierzchnia, w celu przeprowadzenia prac saperskich.
Pływalnia miejska wyposażona zostanie w basen, a także szatnie, toalety i prysznice. Ponadto w obiekcie dostępne będzie saunarium, pomieszczenia gastronomiczne oraz użytkowe, w których działać mają m.in. gabinety rehabilitacyjne, gabinety kosmetyczne, gabinety lekarskie i sale konferencyjno-wykładowe. Wokół basenu zaplanowano boiska i plac zabaw.
Budowa nowej pływalni miejskiej ma ruszyć w tym roku, a za jej realizację odpowiada spółka Międzynarodowe Targi Gdańskie.
Inwestycja w dzielnicy Wrzeszcz to niejedyny tego typu projekt w Gdańsku. Nowy basen jest planowany także w dzielnicy Brzeźno, na terenie u zbiegu ulic Krasickiego i Sybiraków. Miasto szuka inwestora prywatnego, który zrealizuje inwestycję w ramach partnerstwa publiczno - prywatnego.
Nowa pływalnia miejska zlokalizowana będzie na działce o powierzchni 5 300 metrów kwadratowych, u zbiegu alei Legionów i ul. Kościuszki w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz. W sąsiedztwie planowanego obiektu znajduje się Szkoła Podstawowa nr 49. Inwestycja zakłada budowę trzykondygnacyjnego budynku z jednym poziomem podziemnym o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 6 650 mkw., i wysokości 20 metrów.
Pływalnia miejska wyposażona zostanie w basen, a także szatnie, toalety i prysznice. Ponadto w obiekcie dostępne będzie saunarium, pomieszczenia gastronomiczne oraz użytkowe, w których działać mają m.in. gabinety rehabilitacyjne, gabinety kosmetyczne, gabinety lekarskie i sale konferencyjno-wykładowe. Wokół basenu zaplanowano boiska i plac zabaw.
Inwestycja w dzielnicy Wrzeszcz to niejedyny tego typu projekt w Gdańsku. Nowy basen jest planowany także w dzielnicy Brzeźno, na terenie u zbiegu ulic Krasickiego i Sybiraków. Miasto szuka inwestora prywatnego, który zrealizuje inwestycję w ramach partnerstwa publiczno - prywatnego.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-24 12:10:20
Historyczna perła Łodzi ponownie zachwyca swoim wyglądem. Ikoniczna kamienica przy Piotrkowskiej
-
2026-06-24 13:08:08
Historyczny młyn w Gdańsku zyskał nowe życie jako kompleks mieszkaniowy
-
2026-06-24 12:00:51
Ponad 3,5 kilometra nowego torowiska powstanie w Bydgoszczy
-
2026-06-24 11:45:10
Warszawskie Włochy z kameralnym projektem mieszkaniowym. Rusza sprzedaż mieszkań
-
2026-06-24 05:48:22
Krakowski hub brytyjskiej spółki technologicznej zwiększy zatrudnienie do 500 osób
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski