Trzy wieżowce niedaleko Baltic Areny

2009.07.03

Wszystko wskazuje na to, że oprócz budowy stadionu na Euro 2012 na Letnicy powstanie kompleks biurowo - mieszkaniowo - hotelowy, który może liczyć nawet około 45 pięter. W tym celu już zostało powołane do życia konsorcjum o nazwie More Eden Tower.

Firma ta planuje przy ul. Letnickiej wybudować ogromny kompleks trzech strzelistych wieżowców. Budynki liczyć będą nawet ok. 45 pięter.

Kompleks będzie składać się z jednej wspólnej podstawy - tzw. przyziemia, w którym powstaną obiekty gastronomiczne oraz lokale handlowo - usługowe. Z niego wyrastać będą trzy gigantyczne wieże, każda o innym przeznaczeniu - biurowym, hotelowym oraz mieszkalnym. Jak mówi inwestor, zainteresowanie projektem jest bardzo duże.

Inwestor nie obawia się kryzysu na rynkach finansowych, gdyż ten powinien minąć wcześniej niż zakończenie budowy całego projektu. Podkreśla, że budowa kompleksu trwać będzie około trzech lat. W tym roku wprawdzie nie uda się już rozpocząć prac, natomiast w przyszłym jest to jak najbardziej prawdopodobne.

Źródło: trojmiasto.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.