Siedem lat trwała budowa tego muzeum w Gdańsku

2021.10.19

Sztuka nowoczesna w Gdańsku zyskała nową przestrzeń. W najbliższy weekend nastąpi otwarcie muzeum NOMUS na dawnych terenach stoczniowych.

W weekend, 22-24 października zaplanowano oficjalne otwarcie muzeum sztuki nowoczesnej NOMUS w Gdańsku, które zlokalizowane jest na dawnych terenach stoczniowych, w budynku przy ulicy Stefana Jaracza 14. Realizacja inwestycji trwała siedem lat.

Budynek, w którym powstał NOMUS, wybudowany został w czasie II wojny światowej i służył pierwotnie jako szkoła zawodowa kształcąca przyszłych stoczniowców. W ostatnim czasie stanowił siedzibę Instytutu Sztuki Wyspa.

W ramach inwestycji obiekt poddany został kompleksowej modernizacji, dzięki której stał się nowoczesnym budynkiem muzealnym z salami ekspozycyjnymi, edukacyjnymi i kinowo-konferencyjną oraz czytelnią i studiami przeznaczonymi na rezydencje artystyczne czy badawcze. Przestrzeń w holu została zaprojektowana tak, aby spełniać różne funkcje społeczne: kawiarni, miejsca sąsiedzkich spotkań, kącika dla dzieci i księgarni.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.