Powstaje gdańskie "City"

2008.11.29

Metropolia gdańska potrzebuje wieżowców. Niedługo może się to spełnić, gdy wprowadzona zostanie w życie koncepcja budowy pięciu ogromnych budynków na końcu ulicy Hallera w Gdańsku Brzeźnie.

Jak dowiedział się portal GNP.pl pięć kilkudziesięciopiętrowych drapaczy chmur zostało zaprojektowanych przez renomowaną pracownię architektoniczną z Nowego Jorku. Najwyższe wieże wystrzelą w niebo na wysokość aż 55 pięter. Koncepcję lokalizacyjną budynków, które wyrosną na miejscu obecnego parkingu opracowała gdańska pracownia AKO ARCHITEKCI.

Projekt na Hallera realizowany będzie przez Afik Vitania Polska ustanowionej przez dwie wiodące w Izraelu spółki deweloperskie: Afik Hayarden Ltd oraz Vitania Ltd, obie notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Projekt na Hallera będzie sztandarowym projektem w Gdańsku, realizowanym na dużą skalę o ogromnym znaczeniu zarówno dla Gdańska jak i jego mieszkańców.

W chwili obecnej realizacja projektu została czasowo wstrzymana. Projekt połączy w sobie funkcje mieszkaniowe, hotelowe, biurowe oraz usługowo-handlowe. Niestety Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego obowiązujący dla tej lokalizacji nie dopuszcza zabudowy wielofunkcyjnej. Aby tak ogromny i kluczowy dla miasta projekt mógł być z powodzeniem zrealizowany, powyższe kwestie muszą zostać rozstrzygnięte, poprzez zmiany w zapisach Planu Miejscowego przez Właścicieli terenu i Urząd Miasta.

Źródło: GNP.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.