Ostatnie prace przy Bramie Pomorza dobiegają końca


2013.09.11
Autor: Urbanity.pl
Rank Progress będący inwestorem budowy Bramy Pomorza w Pawłówku koło Chojnic ogłasza końcowe prace budowlane oraz niedługie otwarcie całego obiektu, które planowo nastąpić ma pod koniec października tego roku.

W związku ze zbliżającym się końcem budowy Bramy Pomorza spółka Rank Progress przeprowadza ostatnie już prace kosmetyczne na zewnątrz budynku, a także we wszystkim częściach wspólnych. Dodatkowo, zaczęły się już prace adaptacyjne pierwszych najemców kompleksu mające na celu przyspieszenie otwarcia swoich handlowo-usługowych działalności. Na obiekcie pojawił się również system monitorujący oraz udostępniono miejsca dla szyldów największych najemców.

Równocześnie prowadzone prace nad infrastrukturą drogową w okolicach Bramy Pomorza mają się ku końcowi. Zewnętrzne parkingi powoli ukończono na pomocą kostki brukowej, zaś drogi wewnętrzne wzbogaciły się o nawierzchnię asfaltową. Nie zakończono jeszcze prac prowadzonych przy powiatowej i wojewódzkiej drodze, które planuje się ukończyć już pod koniec września tego roku. W tym miejscu powstaje właśnie rondo o dwóch pasach mające na celu umożliwienie przyszłym klientom centrum handlowego w sposób bezkolizyjny wjazdu do Bramy Pomorza.

W środku obiektu trwają obecnie jedynie prace wykończeniowe. Dotyczy to części wspólnych całego centrum handlowego oraz wszystkich odrębnych lokali usługowo-handlowych, już przekazanych odpowiednim najemcom.

Całe nowe centrum składać się będzie na 50 lokali, z czego tylko niektórymi z nich są: sklepy sieci LPP, H&M, Media Expert, Play, CCC, czy restauracja Broaster. Wszystkie lokale usługowe oraz powierzchnia wspólna zajmą powierzchnię równą 34 tys. m kw. Do pierwszego etapu inwestycji zaliczać się będzie budowa marketu typu Dom i Ogród, a także stworzenie galerii handlowej wraz z hipermarketem spożywczym, butikami i restauracjami. W drugim etapie budowy Bramy Pomorza zaplanowano wybudowanie parku handlowego. Planowane otwarcie centrum handlowego w Pawłówku datuje się na końcówkę października 2013 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.