Dworzec Kuźnica Białostocka otwarty dla podróżnych

2022.07.20
Autor: Iwona Maślak

Nieco ponad dwa lata trwała przebudowa dworca kolejowego Kuźnica Białostocka, który dzięki inwestycji stał się komfortową przestrzenią obsługi podróżnych. Biura na dworcu zajęte zostaną przez Straż Graniczną, Służbę Celno-Skarbową oraz PKP Cargo.

We wtorek, 19 lipca oficjalnie otwarty został przebudowany dworzec Kuźnica Białostocka na terenie województwa podlaskiego. Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe S.A.

W ramach inwestycji zmieniła się elewacja dworca, która wykonana została z płyt systemowych w kolorach melanżowo-szarym oraz pomarańczowym. Pojawiły się podświetlone napisy dworca oraz iluminacja podkreślająca jego bryłę w nocy. Wewnątrz obiektu nowocześnie urządzona została strefa obsługi podróżnych zlokalizowana na parterze dworca. Poczekalnia jest klimatyzowana i wyposażona w ławki, tzw. przysiadki, gabloty z rozkładem jazdy, elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów, defibrylator oraz zegar.

W sąsiedztwie holu zlokalizowano toalety dla podróżnych oraz pomieszczenie dla kasy biletowej. Dworzec Kuźnica Białostocka stanie się także miejscem pod nowe biura dla Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowej oraz PKP CARGO.

Obiekt został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Wdrożono również rozwiązania przyjazne środowisku. Z kolei przed budynkiem wymieniono nawierzchnię parkingu oraz chodników. Na nowo zaaranżowano skwer znajdujący się na północ od dworca

Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Merx Sp. z o.o. z Warszawy, a za projekt przebudowy odpowiada Przedsiębiorstwo Organizacji Inwestycji AllPlan sp. z o.o. z Bydgoszczy. Koszt inwestycji wyniósł nieco ponad 22 mln zł brutto.

Inne wiadomości o Dworzec Kuźnica Białostocka, PKP Oddział Dworce Kolejowe, Merx Budownictwo

Komentarze


  • Domelbe
    Gość
    2022-07-21 19:27:32
    A gdzie są ci podróżni

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.