W Białymstoku powstanie Centrum Psychiatrii Szpitala Klinicznego i Uniwersyteckiego


2020.04.10
Autor: Urbanity.pl
Budimex został wybrany na generalnego wykonawcę Centrum Psychiatrii przy ul. M. Skłodowskiej-Curie w Białymstoku. Inwestycja ma być gotowa w maju 2022 roku.

Nowoczesny oddział na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhoffa wybuduje firma Budimex, która podpisała umowę 24 marca br. o wartości ponad 28,7 mln zł. Przedsięwzięcie prowadzone będzie w systemie „projektuj i buduj”

Centrum Psychiatrii w Białymstoku będzie 4-kondygnacyjnym budynkiem (jedna kondygnacja podziemna) o łącznej powierzchni całkowitej wynoszącej około 5 080 mkw., z czego 3 846 mkw. wyniesie powierzchnia użytkowa. W nowym oddziale Szpitala Klinicznego znajdzie się 76 łóżek: 40 przeznaczonych dla dorosłych oraz 36 dla dzieci i młodzieży. Budynek wyposażony zostanie w dwie windy wewnętrzne, umożliwiające sprawną komunikację na terenie obiektu. Kubatura budynku to około 12 900 m3.

Do budynku Centrum Psychiatrii prowadziły będą dwa wejścia główne - od strony północnej do Kliniki Psychiatrii Dorosłych, a od strony południowej do Kliniki Psychiatrii Dzieci i młodzieży. W projekcie zbliżonym do odwróconej litery D wydzielono wewnętrzne patio.

Centrum Psychiatrii będzie gotowe w maju 2022 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.