Pierwszy tak nowoczesny kompleks biurowców w Białymstoku. Budowa jeszcze w tym roku


2022.03.30
Autor: Urbanity.pl
Spółka dewelopersko-inwestycyjna z siedzibą w Wiedniu zrealizuje na działce u zbiegu ulic Bohaterów Monte Cassino i Wyszyńskiego w Białymstoku, kompleks biurowców o nazwie MC55 Office.

Warimpex w celu realizacji inwestycji o nazwie MC55 Office powołał firmę Savills na wyłącznego doradcę ds. wynajmu powierzchni biurowych. Budowa nowoczesnej inwestycji biurowej w Białymstoku rozpocznie się jeszcze w tym roku i przebiegać będzie w kilku etapach.

MC55 Office powstanie u zbiegu ulic Bohaterów Monte Cassino i Wyszyńskiego i zaoferuje około 36 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. W ramach kompleksu wybudowane zostaną trzy, 6-kondygnacyjne biurowce z częścią pod działalność handlowo-usługową w parterze, gdzie mieściły się będą sklepy, punkty usługowe i lokale gastronomiczne. Pod budynkami zaplanowano dwupoziomowy parking samochodowy, który pomieści 390 aut.

Architekci z pracowni Kubatura, którzy odpowiadają za projekt architektoniczny MC55 Office, mieli za zadanie zaprojektować budynki wpisujące się w zastane otoczenie i wkomponowanych w istniejące ukształtowanie terenu. Sąd też kompleks biurowców koresponduje wysokością z pobliską zabudową. Elegancka szklana fasada nadać ma nowoczesny charakter inwestycji.

Nowa inwestycja Warimpexu będzie pierwszym tak nowoczesnym obiektem biurowym w Białymstoku, który z miejsca ma szansę stać się jego biznesową wizytówką i być adresem pierwszego wyboru dla lokalnych firm ceniących sobie prestiż i wysoką jakość powierzchni biurowej. Wierzymy też, że projekt pomoże przyciągnąć do miasta zagranicznych inwestorów. Białystok to największa aglomeracja północno-wschodniej Polski, pełniąca rolę najważniejszego w tym regionie ośrodka naukowego, administracyjnego i kulturalnego. Podlasie ma również niewątpliwy potencjał gospodarczy i jako agent wyłączny nieruchomości zamierzamy pomóc naszemu klientowi odkrywać jego atuty przed przedstawicielami biznesu z całej Polski” - mówi Daniel Czarnecki, dyrektor działu powierzchni biurowych, reprezentacja właściciela, Savills.

MC55 Office powstanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a inwestor ubiegał się będzie o uzyskanie certyfikatu BREEAM.

Na terenie kompleksu planowane jest stworzenie infrastruktury przyjaznej dla rowerzystów w postaci rowerowni i szatni z prysznicami oraz stacji do ładowania samochodów elektrycznych.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.