Rusza realizacja jednej z największych inwestycji obecnie w Rzeszowie


2022.03.11
Autor: Urbanity.pl
Przekazany został już plac budowy generalnemu wykonawcy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Koszt inwestycji to 74 mln zł.

W połowie marca ruszy realizacja pierwszego etapu budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, które jest jedną z największych inwestycji obecnie trwającej w Rzeszowie. Jej wartość to 74 mln zł.

Projekt podzielono na trzy zadania - pierwsze to przebudowa placu przed dworcem głównym, gdzie zaplanowano podziemny parking na ponad 100 miejsc parkingowych, miejsca dla taksówek, miejsca krótkiego postoju Kiss&Ride oraz miejsca postoju długoterminowego. Winda lub schody pozwolą na przejście z części podziemnej na poziom "zero", w sąsiedztwie którego znajdą się instalacje eklektycznego ładowania autobusów, stojaki na rowery oraz ławki. Ponadto na pętli autobusowej przy ul. Bardowskiego ustawione zostaną nowoczesne pięciomodułowe wiaty.

Drugie zadanie zakłada przebudowę układu komunikacyjnego w rejonie rzeszowskiego dworca, w tym m.in. rozbudowa ul. Grottgera, rozbudowa ul. Asnyka, przebudowa ul. Bardowskiego, budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Asnyka z ul. Grottgera, przebudowa chodników i oświetlenia.

Ostatni element inwestycji to przebudowa budynku dworca kolejowego Rzeszów Główny.

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne powstanie w trybie zaprojektuj i wybuduj. Gotowa jest już dokumentacja budowy parkingu na placu przed dworcem kolejowym, a wydział architektury wydał pozwolenie na budowę. Firma Budimex, która jest wykonawcą, przejęła już plac budowy i w przyszłym tygodniu rozpocznie oficjalnie realizację zadania.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.