Forum opinii Olszynki Park


 • Adam
  Gość
  2016-10-25 00:48:33
  Dziwię się osobom, które tak bardzo "hejtują" ten projekt pisząc o tym że w Rzeszowie nie powinno coś takiego powstać. A dlaczego nie? Na jakiej podstawie tak twierdzicie skoro znalazł się inwestor? Ktoś chce wyłożyć pieniądze, więc co? Miasto powinno mu zabronić? Co was obchodzi czy bedzie stał pusty, czy zajęty? Macie myślenie rodem z czasów gospodarki centralne sterowaniej. Żal, żal, żal.
  Nie jestem z Rzeszowa, ale bardzo podziwiam to miasto. Kto wie może kiedyś się tam przeniosę.

 • Lechu
  Gość
  2016-10-27 23:05:39
  no właśnie Adam, czas inwestycji sterowanych centralnie minął bezpowrotnie...zatem, nikt nie wyda pieniędzy na wieżowiec w stutysięcznym mieście...
  Po drugie, gdyby typowy klient chciał kupować 45 metrowy "aparament" na 23 piętrze, w żelbetowym klocku, w którym nawet okna nie otworzysz- to by deweloperzy budowali takie klocki na potegę - ale jest zgoła inaczej. Uświadomię Ciebie Adamie - typowy klient woli za tą kasę kupić pseudodworek z katalogu z kolumnienkami i czerwonym dachem z blachodachówki. Tak więc, drogi kolego nie dziw się osobom co tak "hejtują", tylko postaraj się przekonać tysiące mieszkańców przedmieść, że lepiej im i ich rodzinom, mieszkać w 45 metrowym mieszkanku niż na przedmieściach w swojej "willi".

 • Adam
  Gość
  2016-10-28 13:41:02
  Ja po prostu uważam, że każdy może inwestować jak chce i to powinna być główna zasada.
  Jest inwestor, chce budować- pozwolić. Bizes mu nie wyjdzie- jego strata. Chcą mieszkać w willach na przedmieściu - niech mieszkają.
  Pod projektem podpisany jest inwestor, który byłby skłonny zaryzykować, nikt nikogo nie zmusza.
  Siedzenie tutaj na forum i pisanie, że budowanie wieży jest nieopłacalne, jest głupie. Bo ani żaden z nas na niej nie zyska ani nie straci. Interesujecie się nie swoimi pieniędzmi.
  Nie mam pojęcia kto będzie wolał 45 metrowy apartament od domu na przedmieściu albo na odwrót. Nie obchodzi mnie to dopóki sam nie będę inwestował w swoje, i was też nie powinno.

 • Benq
  Gość
  2016-10-31 09:57:50
  Adam, ciekawi mnie twoje podejście do tej sprawy. Takie typowe: nie wasze, nie interesujcie się. Jeżeli inwestorowi się nie uda, to nie straci tylko on, ale i całe miasto. Gdyby to był mały, nieznaczący obiekt, to okej, ale to jest wielki (jak na skale tego miasta) wieżowiec. Jeśli będzie stał pusty, nikt nie będzie się o niego zbytnio troszczył i szybko się zestarzeje, kto wie, może nawet go wyburzą. Mimo wszystko uważam, patrzysz to z naprawdę głupiej strony, bo pisanie bez przerwy rzeczy typu: ,,nie wasze, nie interesujcie się", jest poprostu głupie. Gdyby w jakieś dzielnicy byłaby budowana galeria handlowa, to co? Mieszkańcy tej dzielnicy nie powinni się integrować w to, jak będzie duża i jaki będzie jej rozkład, czy chociażby wygląd?

 • Benq
  Gość
  2016-11-07 19:49:10
  No dobra, może przykład który tu podałem nie jest najlepszy, bo ani ja, ani, jak się domyślam, większość osób komentujących tutaj, nie jest mieszkańcami Rzeszowa, ale to nie zmienia faktu, że każdy z nas może wyrazić własne zdanie na ten temat, nawet jeśli go to nie dotyczy.

 • Adam
  Gość
  2016-11-08 01:05:31
  Benq nie zrozumiałeś. Jak najbardziej każdy ma prawo interesować się wyglądem swojego miasta. Ale jednocześnie siedzenie i zastanawianie się czy inwestor zarobi, czy nie jest dopiero głupie. Bo on ma więcej danych od Ciebie. I zapewne wieksze doświadczenie. Jakby nie widział szansy zarobku to by tego nie budował, ani nawet nie wydałby na projekt.
  Należy być tylko dobrej myśli.
  Może moje podejście: "nie wasze, nie interesujcie się" jest głupie, ale za to Twoje jest kolektywistyczno-komunistyczne.

 • Adam
  Gość
  2016-11-08 01:05:34
  Benq nie zrozumiałeś. Jak najbardziej każdy ma prawo interesować się wyglądem swojego miasta. Ale jednocześnie siedzenie i zastanawianie się czy inwestor zarobi, czy nie jest dopiero głupie. Bo on ma więcej danych od Ciebie. I zapewne wieksze doświadczenie. Jakby nie widział szansy zarobku to by tego nie budował, ani nawet nie wydałby na projekt.
  Należy być tylko dobrej myśli.
  Może moje podejście: "nie wasze, nie interesujcie się" jest głupie, ale za to Twoje jest kolektywistyczno-komunistyczne.

 • do Adam - Nie Benq
  Gość
  2016-11-09 23:48:28
  Kolego, który pewnie masz około 25 lat lub mniej, czy mógłbyś wytłumaczyć co miałeś na myśli w "podejście kolektywistyczno-komunistyczne" w odniesieniu do wypowiedzi Benq?

 • Joilli
  Gość
  2016-11-30 19:56:03
  Dla mnie piękny, niech się Rzeszów rozwija bo lubię to miasto!

 • rzeszowiann
  Gość
  2016-12-06 20:00:43
  Super projekt oj niektórzy mogą zazdrościć

 • Hubertao
  Gość
  2016-12-10 15:20:03
  Do rzeszowianina. Człowieku zrozum miasto liczące niespełna 200 tys. mieszkańców, (tyle co Warszawa kilkaset lat temu) nie ma możliwości zagospodarowania takiej powierzchni jaka jest przewidziana w tym wieżowcu. W rzeszowie nie ma jak już wcześniej wspomnieliśmy z Benq zaplecza infrastruktury biznesowej. W Warszawie też były kiedyś plany postawienia wieżowca Lilium Tower ale to byłoby czystą abstrakcją. Warszawę nie stać było wtedy i chyba teraz też na tak innowacyjny projekt, rodem z bogatych kraji arabskich. Ja nawet pisząc rzeszów, świadomie piszę to miasto z małego "r" bo wiem że prezydent tego miasta to jakiś marzyciel, który ma kompleks większych miast Polskich i na siłę chcę komuś coś udowadniać. Taki wieżowiec jak Olszynki Park powinien powstać w Krakowie lub Wrocławiu, miastach które świadomie mogą go wykorzystać. Mam nadzieje że ktoś pójdzie po rozum do głowy i zmieni status na zarzucony. Tyle ode mnie.

 • Grzgorz_Rzeszów
  Gość
  2016-12-17 10:13:39
  Uważam, że jak na Rzeszów jest za wysoki. Po drugiej stronie rzeki jest wieżowiec na 16 pieter - "Sky Towers". Widzę, że już trwają prace ziemne przy kolejnym budynku tego kompleksu. Co do Olszynek, to wg mnie mógłby tam powstać ew. wieżowiec na 18 pieter góra. Dodam, że rynek biurowy i mieszkaniowy bardzo nasyca się ostatnio w Rzeszowie (oddany biurowiec 16 piętrowy "SkyRes Warszawska" - tam ma siedzibę m.in. "Deloitte", "Polska Agencja Kosmiczna" :) W przyszłym roku rozpoczynają budowę drugiego podobnego biurowca "SkyRes Lubelska". Obecnie budują już wieżowce mieszkalne na 18 poziomów w tej lokalizacji. Uważam, że planowany wieżowiec rodem z kosmosu jest za wysoki jak na Rzeszów. Max 18 pieter i tyle. Ferenc, Prezydent Rzeszowa ma wygórowane ambicje. Fakt, zmienił przez 14 lat miasto "nie do poznania" ale przykład wizji kolejki naziemnej mnie przeraża. Lepiej wybudować nowy biurowiec Urzędu Miasta, zakupić więcej nowych, ekologicznych autobusów, przebudować okolice dworców,etc

 • mika
  Gość
  2016-12-17 21:14:33
  nie rozumiem co ma z tym wspólnego Prezydent miasta? Jesli inwestor chce wybudować taki budynek, ma pre-lease na min. 30%, projekt jest zgodny z mpzp, lub jesli wydaje mu sie wz, to Prezydent co najwyżej może sobie patrzeć jak go budują tak jak każdy inny mieszkaniec miasta. Tak to wygląda w praktyce - natomiast, niestety w tym przypadku to jest za mały, nieznaczący deweloper (w swoim portfolio ma wybudowanych kilka małych bloczków), w Rzeszowie nie ma zamożnych klientów, którzy chcieliby kupować takie apartamenty, ogolnie Rzeszów jest na tyle stawki polskich miast - mało powierzchni biurowej, mało inwestycji, zero szans na realizacje tego potworka.
  Obecnie w budowie są 2 wysokościowce poza Warszawą - oba o kilka klas wyższe jakościowo, projektowo, finasowo od olszynek... Rzeszów jeszcze nie jest na poziomie Gdańska i Katowic... i niestety nigdy nie będzie

 • driverr
  Gość
  2017-01-28 19:40:06
  Oby tylko powstał, niech Rzeszów zyska na prestiżu i rozwija się dynamicznie

 • driverr
  Gość
  2017-01-28 19:41:52
  Oby tylko powstał, niech Rzeszów zyska na prestiżu i rozwija się dynamicznie

 • Hubertao
  Gość
  2017-02-04 03:45:35
  Dla nieświadomych napiszę tylko jedną ważną informację. Kosz budowy wieżowców o wysokości około 130-140 m. wynosi średnio 350 mln złotych. Natomiast wieżowców o wysokości powyżej 150 m. wynosi ponad 500 mln. Moje pytanie jest jak developer APKan czy jak oni tam się nazywają chcą zbudować wieżowiec wysokości 160 m. za kwotę 150 mln zł ? buhahaha z kartonów po pomarańczach czy z płyty pilśniowej ? :D ..w Warszawie jest mało firm, które decydują się postawić wieżowce powyżej 150 m. Trzeba wziąć pod uwagę względy ekonomiczne. We Wrocławiu ciężko postawić kolejny wieżowiec na skalę Sky Tower'a bo ekonomicznie się to nie opłaca. Postawienie wieżowca takiej skali w Rzeszowie jest nierentowne i totalną abstrakcją.

 • podkarpaciak
  Gość
  2017-02-05 11:20:33
  przestancie sie ekscytować. ten wieżowiec tam nigdy nie powstanie, i nie pisze tego z zazdrości tylko z doświadczenia - wiecie ile ja wizek niezrealizowanych wieżowców widziałem? - w Wawie około 40, w łodzi z 6, w Poz 8, w Gdańsku 7, w Rze na razie 2.
  Na tej działeczce powstanie kolejna 6-8 kondygnacyjna pasteloza nadająca sie do makabryły nazywana dumnie przez samego dewelopera "apartamentowcem"

 • SzA
  Gość
  2017-02-19 13:25:06
  Mieszkam po drugiej stronie Wisłoka i widzę przez okno,że budowa na Olszynkach jednak ruszyła......chciałbym wierzyć,że podkarpaciak ma rację,ale nie wierzę.....będą wysokie budynki po obu stronach Wisłoka,czyli dużo mieszkań,czyli duzo samochodów........a to oznacza korki.......

 • rzesssi
  Gość
  2017-05-01 03:20:43
  Niech miasto pnie się w górę

 • autor
  Gość
  2017-06-03 19:36:28
  jakoś miasto nie chce sie piąć w góre... narazie Rzeszow może pochwalić się dwoma klockami na 50m...czyli jak np. Kielce, Otwock, Łowicz, Olsztyn...nawet w Lublinie maja wyższe budynki

 • gosc
  Gość
  2017-07-15 15:07:12
  moim zdaniem ten budynek powstanie tylko trzeba jeszcze poczekać. Być może że ruszą z budową po skączeniu bulwary park.

 • Greg
  Gość
  2017-08-21 07:53:11
  Takie budynki zupełnie nie pasują do Rzeszowa i większości dużych miast w Polsce. Wyglądać będzie, niczym pięść przystawiona do oka - tak, jak Sky Tower we Wrocławiu. W Warszawie przynajmniej miałby wielu sąsiadów. Utonąłby w tamtejszym chaosie urbanizacyjnym. Robienie burdelu z innych dużych miast w Polsce jest zupełnie niepotrzebne. :)

 • Do Greg
  Gość
  2017-08-23 13:02:10
  Ciebie to chyba boli, że wsie się w Polsce wyludniają a nie urbanistyka. Nigdy nie wiesz jak będą wyglądać kolejne wieżowce więc nie możesz ich ocenić estetycznie ponad to nawet gdybyś wiedział to i tak będzie to twoja subiektywna ocena. A faktem jest że w takim wieżowcu mieszka więcej ludzi niż całej małej miejscowości. Drugim faktem jest również to że ktoś tam musi zamieszkać i do tegoż właśnie wieżowca przeprowadzą się ludzie z małej mieściny wyludniając ją w znaczącym do egzystencji stopniu.

 • ON
  Gość
  2017-10-14 21:22:41
  TEN BUDEYNEK NIE POWSTANIE JUZ W OGÓLE! TO PEWNE! TO BYLA SCIEMA TYLKO, TAKZE NIE BEDZIE TEGO!

 • Do On
  Gość
  2017-10-16 10:02:49
  To sobie tam podjedź i zobacz. Dla Twojej informacji wybudowali już parking, obecnie budują stacje trafo. (stacja trafo jest to duża rozdzielnia transformatorowa). Jeżeli jesteś niedołężny i nie możesz tam podjechać, a chciałbyś postępy śledzić to podsyłam ci linka: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=618374&page=14

 • Józef
  Gość
  2017-12-06 14:41:04
  Olszynki to teren dla którego obowiązkowe jest opracowanie MPZP
  Leży obszarze ekspozycji starego miasta i chronionego krajobrazu kulturowego. SUiKZP zał 37, 50
  Ten kto zasłania i oszpeca zabytki podlega karze do lat 3

 • Hawk
  Gość
  2018-02-01 10:03:22
  Na początku forum Panowała ogromna krytyka, że Rzeszów jest za mały na tego typu budynki. A ja na to odpowiem tak:
  Obecnie Capital Towers C jest wielką dziurą w ziemi i przypomina kopalnię odkrywkową, aczkolwiek, jeżeli kupicie sobie mieszkanie na sporej wysokości to muszę was rozczarować. Od 11 piętra w górę już wszystko jest zarezerwowane!!!!!. I co nie znajdą się klienci w Rzeszowie na mieszkania w wysokościowcach?????

 • do Hawk
  Gość
  2018-02-02 01:53:01
  zapraszam na rzeszowskie forum dotyczące wspomnianych przez ciebie inwestycji... delikatnie mówiąc - mijasz sie z prawdą. ŻADEN z tych budynków nie jest w budowie... i nie wiadomo czy będzie.
  Zeby nie podawać informacji z kapelusza jak to ty robisz to zapraszam tutaj http: //inwestycje-rzeszow. pl/viewtopic.php?f = 17&t=19&start=640

 • Robson
  Gość
  2018-02-05 11:55:07
  Co nie umniejsza faktu ze mieszkania sa zarezerwowane od 11 pietra w gore.

 • Hawk
  Gość
  2018-02-05 14:43:00
  Czy nie jest prawdą, że w miejscu Capital Towers jest dziura wielkości kopalni odkrywkowej? Odpowiedź - jest tam dziura, polecam sprawdzić osobiście-)
  Czy nie jest prawdą, ze nie można już kupić mieszkania od 11-22 piętra i czy nie znajdą się klienci? Odpowiedź - niema już dostępnych mieszkań, polecam odwiedzić stronę: http://capitaltowers.pl/wyszukiwarka-mieszkan/

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.