Jak wyglądał będzie aquapark w Rzeszowie i jak zostanie sfinansowana inwestycja?


2022.04.20
Autor: Urbanity.pl
Podpisana została umowa na opracowanie studium wykonalności dla zadania „Budowa parku wodnego w Rzeszowie”. Pod uwagę brane są trzy warianty inwestycji.

W ciągu 125 dni gotowe będzie studium wykonalności dla zadania „Budowa parku wodnego w Rzeszowie”, co pozwoli na zorganizowanie przetargu na dokumentację projektową budowy aquaparku. Firma Agraria z Warszawy przygotuje dokument dotyczący opracowania studium wykonalności.

Budowa parku wodnego w Rzeszowie znajduje się na pierwszym miejscu wśród planów inwestycyjnych prezydenta miasta, Konrada Fijołka. Zabezpieczony został już teren pod inwestycję, który znajduje się na osiedlu Staromieście o powierzchni około 6 hektarów. Dodatkowo przeprowadzono wiele analiz dotyczących funkcjonowania parków wodnych zarówno w Polsce jak i Europie.

Pod uwagę brane są trzy warianty przyszłego aquaparku w Rzeszowie. Pierwsza koncepcja zakłada budowę zadaszonego parku wodnego, druga to aquapark z rekreacyjną częścią zewnętrzną, trzecia to aquapark plus część zewnętrzna oraz dodatkowo kryte lodowisko.

Mogę zapewnić, że przygotujemy odpowiednią analizę w zakresie technicznym, prawnym, finansowym. Na analizę finansową przyszłej inwestycji kładziemy szczególny nacisk. Chcemy w naszym opracowaniu przekazać ile taki obiekt będzie kosztował w przeciągu 20 lat funkcjonowania, co pozwoli podjąć najodpowiedniejsze decyzje odnośnie inwestycji. Będziemy się oczywiście także wsłuchiwali w głosy mieszkańców, ponieważ to oni powiedzą, czego oczekują od takiego obiektu – mówił Wiesław Smolec, prezesa zarządu Agraria Sp. z o.o.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.