Helical Poland ogłasza nowe umowy najmu w Turawa Park w Opolu

2009.10.07

Helical Poland podpisał nowe umowy najmu w Turawa Park w Opolu. Najnowszymi długoterminowymi najemcami zostali Sephora i Camaieu. Ponadto, w Turawa Park znajdą się takie marki jak: Avans, Super-Pharm, Wojas, City Sport, CCC i jubiler Milenium.

Sephora podpisała umowę na 240 m2 powiechni. Sephora jest częścią LVMH group, obecnie działa w Polsce ponad 40 sklepów firmy, podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej, w tym we Francji, Grecji, Włoszech, Luksemburgu, Portugali, Czechach i Wielkiej Brytanii. Sephora w PH Turawa Park będzie pierwszym sklepem firmy w Opolu.

Camaieu znana, francuska firma modowa dla kobiet również zawarła długoterminową umowę najmu na 200 m2 powiechni. W tym najbardziej konkurencyjnym sektorze handlu detalicznego Camaieu odnosi sukcesy, czego potwierdzeniem jest pod 75 sklepów w Polsce i w sumie 800 na całym świecie.

Uzupełnienie oferty z kategorii moda i uroda w Turawa Park będą sklepy: Avans, Super-Pharm, Wojas, CCC, City Sport oraz jubiler Milenium. Obecnie, ponad 60% powiechni objętej ofertą jest wynajęte.

&-Widzimy zdecydowaną poprawę nastrojów oraz wzrost zaufania na rynku powierzchni handlowych, co w połączeniu z atrakcyjnością miasta Opole, przekłada się na zwiększoną liczbę zapytań dotyczących dostępnych powierzchni handlowych. Firmy zdały sobie sprawę, że najgorsza faza kryzysu jest już za nami, obroty w handlu rosną, z optymizmem można robić plany na przyszłość. Zawsze staramy się dobierać najemców o odpowiednim kalibrze, taka polityka jak pokazuje przykład Turawa Park procentuje” – powiedział Peter Evans, Dyrektor ds. Leasingu Helical Poland.

W ostatnim czasie Helical Poland na generalnego wykonawcę projektu wybrał firmę Skanska. Otwarcie parku zaplanowane jest na jesień 2010 r. Strategicznym inwestorem zapewniającym finansowanie obiektu jest fundusz inwestycyjny Standard Life.

Wynajmem powiechni zajmują się firmy Colliers International i Mallson.

Założona w 2005 roku spółka Helical Poland jest spółką zależną Helical Bar plc, brytyjskiej firmy inwestycyjno-deweloperskiej, notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Znaczny potencjał wzrostu rynków Europy Centralnej, zaobserwowany przez Helical Bar, skłonił firmę do otwarcia pierwszego zagranicznego biura w Warszawie. W 2008r. otwarto dodatkowe biuro w Krakowie. Helical Poland specjalizuje się w budowie sklepów wielkopowierzchniowych
i centrów handlowych. Do końca roku 2010 zamierza oddać do użytku ponad 110 000 m? w trzech projektach zlokalizowanych na południu Polski (pierwszy z nich - Park Handlowy Młyn - został otwarty w grudniu 2008r.). Helical Poland poszukuje możliwości inwestycyjnych w największych polskich aglomeracjach. W strefie zainteresowań firmy mieszczą się istniejące obiekty, tereny przeznaczone pod zabudowę wielkopowierzchniową oraz projekty typu joint-venture.

Pierwszy project Helical Poland - Park Handlowy Młyn we Wrocławiu – został nominowany do nagrody magazynu Shopping Center Poland „Koncept Roku”. Central&Eastern European Real Estate nominowała Park Handlowy Młyn do wyróżnienia “Retail Project of the Year”.

Inne wiadomości o Helical Poland

Komentarze


  • xxxx
    Gość
    2011-01-17 20:00:20
    a będa sklepy jak cropp, house new your cubus

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.