Murapol z nowymi działkami inwestycyjnymi

2020.01.29

Dwie działki w Krakowie i Warszawie oraz jedna w Łodzi - to najnowsze zakupy Grupy Murapol. Na zakupionych gruntach firma planuje wybudować ponad 1 100 mieszkań.

Sfinalizowany został zakup dwóch działek inwestycyjnych w Krakowie oraz Warszawie, a także podpisana została umowa warunkowa sprzedaży nieruchomości w Łodzi.

W Krakowie deweloper zakupił działkę, na której powstaną kolejne budynki będącego w realizacji osiedla w dzielnicy Prądnik Biały. W nowych obiektach powstać ma około 570 mieszkań w trzech budynkach wielorodzinnych z podziemną halą garażową. Inwestycja zaoferuje również ponad 800 miejsc parkingowych podziemnych i naziemnych

W Warszawie Murapol podpisał umowę przenoszącą prawo użytkowania wieczystego gruntu położonego w dzielnicy Praga-Południe. Deweloper wybuduje w tym miejscu budynek na prawie 280 mieszkań oraz około 120 miejsc parkingowych podziemnych i naziemnych.

Z kolei na łódzkim Widzewie firma podpisała umowę warunkową sprzedaży nieruchomości, której zakup zostanie sfinalizowany po nieskorzystaniu przez Miasto Łódź z prawa pierwokupu. Na zakontraktowanej działce Murapol planuje budowę nowej inwestycji mieszkaniowej, która składała się będzie z dwóch budynków wielorodzinnych, które zaoferuje łącznie 260 mieszkań.

- Zgodnie z naszym modelem biznesowym kupno zakontraktowanego terenu inwestycyjnego finalizujemy dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowę zaprojektowanej na nim inwestycji oraz uzyskaniu wszelkich niezbędnych decyzji i uzgodnień poprzedzających uzyskanie takiego pozwolenia, w zależności od uwarunkowań faktycznych i prawnych każdej z nieruchomości – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. – Zakup działek w Warszawie, Krakowie i Łodzi przebiegał również według tego modelu, co oznacza, że na ww. gruntach niebawem uruchomimy budowy – dodaje Nikodem Iskra.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.