Minimalizm w praktyce: klucze do skandynawskiego designu


2023.09.12
Autor: artykuł partnera
Styl skandynawski w aranżacjach wnętrz jest chętnie stosowany zarówno przez urządzających nieruchomości mieszkalne jak i komercyjne. Na przestrzeni lat skandynawskie tendencje aranżacyjne nie wychodzą z mody, a styl ewoluuje poprzez wpływ elementów innych styli aranżacyjnych. Sprawdź jak prezentuje się skandynawski minimalizm w mieszkalnym wnętrzu.

Minimalizm w stylu skandynawskim - czym się charakteryzuje?


Nowoczesny minimalizm cechuje prostota kształtów. Przy doborze elementów aranżacji pomieszczeń stosowane są proste formy geometryczne, takie jak kwadrat i prostokąt. W stylu skandynawskim włączamy kształt koła. Cechujący się prostotą i funkcjonalnością minimalizm lubi ponadczasowe, stonowane kolory oraz naturalne materiały, podobnie jak styl skandynawski w klasycznym ujęciu. Doskonale pasują wiec biel, czerń, szarość oraz naturalne drewno. Świetnie sprawdzają się ponadto elementy czarne i metalowe. Styl skandynawski w ujęciu minimalistycznym zachwyca niewielką ilością mebli i dodatków. We wnętrzu, którego ściany pokryte są białą farbą znajdziesz proste meble, dużą ilość naturalnego światła, wpadającego przez okna (w ciągu dnia nieosłonięte zasłonami lub żaluzjami) oraz harmonię, powstałą dzięki połączeniu naturalnego drewna z bielą oraz niewielką ilością widocznych dodatków.

Meble w minimalistycznym ujęciu, pasujące do wystroju w stylu skandynawskim


Wystrój w stylu skandynawskim doskonale łączy się z minimalizmem mebli na wysokich nóżkach. Stylowe, wykonane z wysokiej klasy materiałów komody, witryny, szafki, szafy zarówno w wersji białej, czarnej jak i w naturalnym, drewnianym wybarwieniu stworzą efektowny wystrój. Uzupełnisz go o narożnik lub sofę na drewnianych nóżkach, czarno-białe fotografie w czarnych lub drewnianych ramach i minimalistyczne oświetlenie podłogowe. Zachowaj funkcjonalność minimalizmu w stylu skandynawskim, wyposażając wnętrze w pojemne, duże komody. Dzięki nim nie musisz eksponować przedmiotów codziennego użytku oraz osobistych, a dodatkowo podkreślasz minimalistyczny charakter wnętrza. Meble, wpisujące się w skandynawski minimalizm powinny prezentować lekki, prosty kształt. W tym stylu nie sprawdzą się masywne, wyglądające na ciężkie elementy wystroju.

Detale, które podkreślą minimalizm skandynawskiego designu


W każdym wnętrzu elementem, decydującym o ostatecznym efekcie wizualnym są detale. Dzięki nim nawet w mieszkaniu wynajmowanym, urządzonym standardowo możesz wprowadzić estetyczny, skandynawski minimalizm. Jeżeli bazę stanowią proste, jasne meble koniecznie odsłoń okna i zadbaj o maksymalizację naturalnego doświetlenia wnętrz. Świetnie sprawdzą się duże lustra na przeciw otworów okiennych. W pomieszczeniu warto zaaranżować jasną podłogę, na której w części wypoczynkowej możesz umieścić minimalistyczny, szary dywanik. Na ścianach zawieś półki na książki rośliny w wiszących kwietnikach. Sofę ozdób kilkoma poduszkami w odcieniach beżu, kremu, szarości i bieli. Jeśli aranżujesz strefę dzienną, pamiętaj by przedmioty i akcesoria schować w szufladach oraz w organizerach. W ten sposób zapewnisz efekt harmonijnego minimalizmu. Dominujący odcień bieli, przełamany jasnym, naturalnym drewnem oraz elementami szarości i czerni będzie ponadczasową bazą, którą łatwo zmodyfikujesz w zależności od zmieniających się trendów. Styl skandynawski w wersji new nordic lub scandi chic również zasługują na uwagę.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.