Mermaid Properties szuka kolejnych działek pod inwestycje

2011.09.22

"Eurobuild": Firma Mermaid Properties, zarządzająca warszawskim projektem Pałac Młodziejowskiego - Miodowa 10, podpisała umowę najmu z firmą A.T. Kearney. Spółka przez okres pięciu lat będzie zajmować ok. 10 proc. budynku, którego całkowita powierzchnia najmu wynosi 7 tys. mkw. W transakcji pośredniczył Colliers International.

Obecnie spółka Mermaid Properties prowadzi w Łodzi inwestycję mieszkaniową - Aleksandria. Przez pierwszy miesiąc sprzedaży udało się znaleźć nabywców na 7 proc. mieszkań w pierwszym etapie osiedla, który składać się będzie z czterech budynków (256 mieszkań). Docelowo inwestycja składać się będzie z siedmiu domów, w których znajdzie się ok. 400 mieszkań.

Inwestor planuje również rozpoczęcie drugiego etapu łódzkiego projektu wielofunkcyjnego Cross Point. Obecnie projekt drugiego biurowca, który stanąć ma na 2,5-hektarowej działce przygotowuje pracownia PRC Architekci. Budynek ma mieć ok. 7,6 tys. mkw. powierzchni najmu i projektowany jest tak by uzyskać świadectwo energetyczne LEED. Deweloper planuje uzyskać pozwolenie na jego budowę w pierwszym kwartale 2012 roku. Budowa potrwa ok. 1,5 roku. Docelowo kompleks składać się ma z trzech biurowców i części mieszkaniowej, która będzie miała ok. 7 tys. mkw.

Mermaid Properties poszukuje nowych działek pod kolejne projekty komercyjne. Obecnie spółka prowadzi negocjacje z właścicielami trzech działek w Warszawie (na których powstać mogą biurowce o powierzchni ok. 10 tys. mkw.) na terenie dzielnic: Ochota, Wola i Żoliborz.

Na celowniku firmy jest również Gdańsk, gdzie firma chciałaby wybudować projekt biurowo-usługowy.

Źródło: Eurobuild

Inne wiadomości o Cross Point, Pałac Młodziejowskiego, Aleksandria, Mermaid Properties

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.