Miniaturka XIX Dzielnica

XIX Dzielnica
Warszawa, Kolejowa 47

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Inne nazwy
19 Dzielnica
Dzielnica
Wola
Otaczające ulice
Kolejowa, Sienna
Kod pocztowy
01-210
Rodzaj struktury
Zespół budynków
Rodzaj zabudowy
wysokościowa
Funkcja główna
mieszkalny
Status
w budowie
Rozpoczęcie budowy
2010 marzec
Inwestor/deweloper
Pro-Urba Polska

Dane techniczne

Kondygnacje nadziemne
11
Lokale mieszkalne
1700

Opis

XIX Dzielnica to jedenastokodygnacyjny piętrowiec, który powstaje w mieście Warszawa na terenach dzielnicy Wola przy Kolejowej 47 oraz Siennej. Czasem funkcjonuje pod nazwą 19 Dzielnica. W budowę tej inwestycji zainwestowała spółka Pro-Urba Polska, projekt architektoniczny jest autorstwa JEMS Architekci, a spółka Budimex jest generalnym wykonawcą. Niedaleko znajdują się osiedle 19 Dzielnica II i osiedle 19 Dzielnica I oraz znajdzie się osiedle XIX Dzielnica V.

Informacje dodatkowe

 • inwestycja będzie realizowana w sześciu etapach
 • w ofercie znajdą się mieszkania o zróżnicowanych metrażach: od ok. 30 do ok. 115 metrów kwadratowych
 • w ramach pierwszego etapu, pomiędzy ulicami Sienną i Kolejową zostaną wybudowane dwa budynki mieszkalne na ok. 260 mieszkań
Ostatnio zmodyfikowano 2020-05-26 08:38:31

Powiązane firmy

Forum opinii XIX Dzielnica


 • varsavianista
  Użytkownik
  2010-12-22 23:18:21
  Piękny projekt, projekty Jemsów są zawsze wspaniałe to jest prawdziwy modernizm na wysokim poziomie!

 • scorpionikus
  Gość
  2012-02-25 19:49:59
  Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik jako właściciel Muzeum Kolejnictwa organizuje debatę w formie "okrągłego stołu" pod nazwą "Warszawa Główna ... i co dalej?". Debata odbędzie się w dniu 29 lutego 2012 r. o godz. 10.00 w Sali Lustrzanej Muzeum Kolejnictwa przy ul. Towarowej 1 w Warszawie. Do udziału w debacie zostali zaproszeni między innymi przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Sejmu, Senatu, Rządu, władz Warszawy.
  Ostateczny upadek dogorywającego Koniec Muzeum Kolejnictwa w Warszawie ? Najbliższy tygodnie będą decydujące. Muzeum Kolejnictwa na podstawie prawomocnych wyroków sądowych będzie musiało się wynieść z zajmowanej bezprawnie od wielu lat lokalizacji na Dw. Głównym. Na wykup terenów muzeum w centrum Warszawy potrzeba z budżetu państwa od 250 mln zł(2,5 ha) do 500 mln zł (5ha). Również filia w Sochaczewie jest zajmowana od wielu lat
  bez prawa do gruntu i egzystuje tylko z łaski gospodarza terenu.

 • Luk
  Gość
  2018-02-07 18:19:08
  Deweloper nie zezwala na obejrzenie mieszkania (kupionego na etapie budowy) po oddaniu budynku do użytkowania, zwlekając do momentu jego odbioru. Mało profesjonalna obsługa ze strony zespołu sprzedażowego i nieścisłości w komunikacji (Agnieszka K, Katarzyna K) oraz zarządu (Jacek P). Nie polecam tego dewelopera.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.