Wykonawca przejmuje działkę, na której powstanie Lixa

2019.02.19

Generalnym wykonawcą inwestycji biurowej Lixa, która powstanie na warszawskiej Woli, została firma Porr. Inwestorem projektu jest Yareal.

Na działce w narożniku ulic Kasprzaka i Karolkowej, w miejscu, gdzie jeszcze do niedawna stał biurowiec Kredyt Banku, trwa budowa nowoczesnego kompleksu biurowo-usługowego Lixa. Yareal, jako inwestor projektu wybrał firmę Porr na generalnego wykonawcę inwestycji.

Kompleks, który zlokalizowany będzie na Woli, realizowany będzie w trzech etapach. W pierwszej kolejności powstaną dwa biurowce wzdłuż ulicy Karolkowej. Łączna powierzchnia pierwszej fazy Lixy to 28 000 mkw. W drugim etapie powstanie kolejny budynek o powierzchni 20 000 mkw., który oddany zostanie do użytku w 2021 roku, a rok później kompleks zyska dodatkowe 17 000 mkw. Docelowo Lixa składała się będzie z czterech biurowców o łącznej powierzchni najmu wynoszącej około 65 000 mkw.

Jak przyznaje sam inwestor, Lixa będzie najbardziej prestiżową inwestycją biurową w historii firmy Yareal. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia HRA. Inwestycja będzie certyfikowana w systemie BREEAM z oceną na poziomie Excellent.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Karol
    Gość
    2019-02-21 21:19:02
    A nie miał tego budować RD bud?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.