Windy Twin w warszawskim biurowcu Q22


2014.05.23
Autor: Eurobuild CEE
W budowanym przez kielecką spółkę Echo Investment, warszawskim wieżowcu Q22 zastosowany zostanie po raz pierwszy w tej części Europy system wind Twin, za którego opracowanie odpowiada firma ThyssenKrupp. Zakończenie budowy biurowca zaplanowano na pierwszy kwartał 2016 roku. Wartość inwestycji została oszacowana na około 500 milionów złotych.

Dzięki podpisanej umowie z ThyssenKrupp, firma dostarczy, zamontuje oraz uruchomi system składający się z dziesięciu układów typu Twin (jeden układ to dwie niezależnie poruszające się windy w jednym szybie), który uzupełniają dwa zestawy schodów ruchomych oraz pięć wind pojedynczych. Kabiny typu Twin umieszczane są w jednym szybie jedna nad drugą, nie są ze sobą połączone i mogą poruszać się w tym samym czasie w przeciwnych kierunkach.

Biurowiec Q22 będzie 155-metrowym wieżowcem, który dostarczy na warszawski rynek biurowy 50 tys. mkw. powierzchni najmu. Za projekt budynku odpowiada pracownia Kuryłowicz & Associates we współpracy z Buro Happold Polska. Firma Modzelewski & Rodek jest wykonawcą stanu surowego.

Inwestycja ma zostać oddana do użytku w pierwszym kwartale 2016 roku. Koszt projektu to 500 mln zł.

Inne wiadomości o Q22, Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates, Echo Investment, Modzelewski & Rodek

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.