Wieżowiec w centrum Warszawy z pierwszym w Polsce certyfikatem w najnowszym standardzie oceny


2022.11.23
Autor: Bartosz Motorek
Zaawansowanie technologiczne i ekologiczne biurowca Q22 w centrum Warszawy sprawiło, że wieżowiec jako pierwszy w Polsce może pochwalić się certyfikatem BREEAM In-Use w najnowszym standardzie oceny International Commercial V6 na poziomie Outstanding. Co to oznacza?

Biurowiec Q22 to nowoczesny budynek przy Alei Jana Pawła II, blisko Dworca Centralnego i stacji II linii metra Rondo ONZ. Wieżowiec, który oddany został do użytku w 2016 roku, oferuje 54 000 mkw. powierzchni całkowitej na 42 kondygnacjach naziemnych. Właścicielem biurowca jest Invesco Real Estate European Fund (IREEF), natomiast jego zarządcą firma CBRE.

Warszawski budynek biurowy jako pierwszy w Polsce otrzymał certyfikat BREEAM In-Use w najnowszym standardzie oceny International Commercial V6 na poziomie Outstanding, dla dwóch zakresów certyfikacji (Part 1 Asset Performance i Part 2 Building Management). Certyfikat ten oznacza, że biurowiec spełnia najwyższe światowe kryteria w zakresie m.in. gospodarowania energią, innowacji, wykorzystywanych materiałów, zarządzania budynkiem i zapewniania dobrego samopoczucia i komfortu użytkownikom.

- Biurowiec Q22 to perła w naszym portfolio. To przykład budynku, który niezależnie od swojej wysokiej jakości na etapie oddania go do użytkowania, jest cały czas udoskonalany zgodnie z pojawiającymi się nowościami technologicznymi i rozwiązaniami ESG. Q22 wyznacza trendy i może stanowić źródło inspiracji dla właścicieli chcących wprowadzać w swoich obiektach zrównoważony rozwój w najbardziej nowoczesnym wydaniu. Od dnia zakupu Q22 wyznaczamy sobie nowe cele w zakresie ulepszeń, zarówno dotyczących użytkowania budynku, jak i świadomości jego najemców. Wprowadzane przez nas rozwiązania skutkują znacznym obniżeniem zużycia mediów, co jest istotne ze względów kosztowych dla naszych najemców i ma pozytywny wpływ na środowisko - mówi Anna Szelc, Dyrektor Investment Management Invesco Real Estate w Polsce.

Q22 osiągnęło najwyższe możliwe oceny w zakresach m.in. trwałości i odporności projektu, redukcji emisji dwutlenku węgla, wykorzystywania i oszczędzania wody, recyklingu, adaptacji do zmian klimatu czy zagospodarowania terenu.

Biurowiec w centrum stolicy skusił takie firmy jak: Deloitte, Linklaters, White&Case, Boston Scientific, William Demant, Omni Office czy Savills.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.