Wiadukt mostu Poniatowskiego w nowym wydaniu. Co zmieni się po dwuletniej przebudowie?


2023.03.17
Autor: Piotr Maślak
Wtorek 21 marca to dzień, w którym ruszą prace remontowe na Wiadukcie Mostu Poniatowskiego. Cały ten projekt przewidziany jest na dwa lata, ale w tym czasie zarówno most, jak i ul. Kruczkowskiego, pozostaną nadal przejezdne. Koszt inwestycji to prawie 78 mln zł.

Wiadukt mostu Poniatowskiego do remontu


W trakcie robót prace obejmą niemal cały wiadukt, czyli odcinek od przystanku kolejowego Warszawa Powiśle aż do ul. Wioślarskiej. Prace skoncentrują się na odnowie elementów betonowych i kamiennych oraz murów oporowych mostu Poniatowskiego. Co więcej, planowane jest również odtworzenie zabezpieczenia antykorozyjnego stalowych elementów obiektu. Nie tylko te elementy zostaną wyremontowane, ale również klatka schodowa oraz przejście pod Al. Jerozolimskimi po zachodniej stronie mostu, łączące dwa przystanki tramwajowe.

Przeprowadzony zostanie również gruntowny remont przejścia podziemnego pod Al. Jerozolimskimi po zachodniej stronie mostu, które służy jako łącznik między dwoma przystankami tramwajowymi. Konstrukcja ta została wybudowana w latach 1986-1989 i mimo drobnych prac konserwatorskich, jakie były w przeszłości przeprowadzane, wymaga teraz kompleksowej odnowy. Prace te będą miały na celu poprawienie nie tylko bezpieczeństwa użytkowników, ale również estetyki tego miejsca. Nowe rozwiązania pozwolą na swobodny i wygodny przepływ pieszych między oboma stronami Alej oraz na przystanki tramwajowe

Po remoncie wiadukt mostu Poniatowskiego stanie się nie tylko miejscem bezpiecznym, ale również estetyczniejszym. Generalnym wykonawcą inwestycji zostało Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe „Mosty”. Remont wpisze się w zalecenia wydane przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Zmiana organizacji ruchu


Niemniej jednak, aby rozpocząć te prace, fragmenty al. 3 Maja po zachodniej stronie Kruczkowskiego (w stronę skarpy) zostaną czasowo zamknięte. Na jezdni północnej alei (od strony wiaduktu kolejowego) chodnik i zatoki postojowe zostaną wyłączone z ruchu, a południowa jezdnia wraz z chodnikiem zostaną całkowicie zamknięte. Na obu nitkach drogi obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, nawet na wyznaczonych miejscach postojowych oraz pod wiaduktem. Wyjazd z miejsc postojowych dla osób z niepełnosprawnościami będzie możliwy tylko spod wiaduktu, wyłącznie w prawo, w kierunku ul. Kruczkowskiego. Prace remontowe potrwają dwa lata, a zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać prawie przez cały czas trwania prac.

Inne wiadomości o Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.