Warszawa: Modernizacja wieżowca Millennium Plaza

2009.08.14

Millennium Plaza, przez mieszkańców stolicy czasami pogardliwie nazywany "toi-toiem", marką producenta będącego jednocześnie synonimem błękitnych, przenośnych toalet, będzie modernizowany.

Głównym architektem budynku wybudowanego w 1999 roku jest turecki architekt Vahap Toy, ten sam, który projektował Centrum Handlowe Blue City

112-metrowy biurowiec u zbiegu al. Jerozolimskich i ul. Raszyńskiej ma zaledwie dziesięć lat, ale ze względu na swą mało atrakcyjną, biało-niebieską elewację, bardziej pasującą do przedmieść Istambułu niż centrum stolicy europejskiego kraju, będzie modernizowany. To właśnie elewacja będzie najbardziej widoczną zmianą po remoncie wieżowca.

Autorem projektu modernizacji jest biuro projektów JPM Design & Build we współpracy z Zechner & Zechner, a inwestorem firma Akron Group.

Prace nad projektem trwają już dwa lata. Jeżeli inwestor nie natrafi na problemy, Millennium Plaza zacznie zmieniać "skórę" już w przyszłym roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • bleh
    Gość
    2009-08-14 16:01:50
    Wszystko fajnie, ale Akron ZTCW nie kupił ostatecznie od Atlas Estates Toitoya, więc można to wszystko włożyć między bajki.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.