TVP chce postawić muzeum telewizyjno-filmowe. Szuka już podmiotu do realizacji zadania

2021.02.18

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, w przyszłym roku otwarty ma zostać pawilon muzealny na terenie głównej siedziby Telewizji Polskiej. Ogłoszony został przetarg na wykonawcę inwestycji.

Pawilon muzealny TVP powstać ma w północno-wschodniej części działki na terenie siedziby głównej przy ulicy Woronicza 17 w Warszawie. Obecnie w tym miejscu znajduje się plac parkingowy. 2-kondygnacyjny budynek będzie miał wymiary 21 x 10 metrów, z wcięciem o wymiarach ok. 5,78 x 3 metry w południowym-zachodnim narożniku i wejściem głównym od południowej strony. Pawilon składał się będzie z 14 modułów kontenerowych o wymiarach ok. 3 x 6 metrów.

Na południowej elewacji budynku zainstalowane zostaną „miejsca montażu (estetyczne ramy) ozdobnych paneli z plakatami/banerami”, a także „elementy ozdobnej perforowanej blachy prostopadłe do elewacji”.

Pawilon muzealny powstać ma na 70-lecie Telewizji Polskiej i pojawić ma się w nim wystawa z eksponatami telewizyjnymi i filmowymi. Telewizja Polska poszukuje firmy, która wybuduje obiekt wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej. Oferty będzie można składać do 29 marca, a jedynym kryterium będzie cena.

Firma, która wygra przetarg będzie miała 12 miesięcy od podpisania umowy na realizację zadania. Nowy pawilon muzealny TVP stanie najwcześniej wiosną 2022 roku.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Komentarze


 • adas
  Gość
  2021-02-21 12:51:59
  niech sie wyburza, wszyscy maja dosc propagandy

 • Zbych
  Gość
  2021-03-01 20:23:50
  Pobawię się we wróżbitę i wróżę, że przetarg wygra coś na "T", z końcówką "t". Sprawdźcie po ogłoszeniu wyników.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.