Tak wyglądał będzie basen na Białołęce. Pływalnię zaprojektuje biuro z Gdyni


2022.11.15
Autor: Bartosz Motorek
Rozstrzygnięty został konkurs na najlepszą koncepcję nowego basenu na warszawskiej Białołęce. Ratusz wybrał projekt Pracowni Projektowej Piotr Makowski MAQ z Gdyni.

Do konkursu architektonicznego na najlepszą koncepcję pływalni na Białołęce zgłosiło się 13 pracowni. Sąd konkursowy wybrał projekt Pracowni Projektowej Piotr Makowski MAQ z Gdyni, która zaprojektuje docelowy kształt basenu i uzyska pozwolenie na jego budowę.

Nowy basen na Białołęce powstanie na działce o powierzchni ponad 2,5 ha u zbiegu ulic Ostródzkiej i Hemara. Nieruchomość miasto otrzymało od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Parter pływalni składał się będzie z ośmiu torów do pływania, basenu rekreacyjnego, brodzika dla najmłodszych, a także jednej zewnętrznej i dwóch wewnętrznych zjeżdżalni. W tej części basenu zaplanowano również miejsce pod strefę z saunami i jacuzzi w tym z wodami solankowymi i grotą lodową. Powyżej znajdą się trybuny oraz restauracja z tarasem.

Pracownia Projektowa Piotr Makowski MAQ zaproszona zostanie teraz do wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Następnie w ciągu około 10 miesięcy opracuje projekt i uzyska pozwolenie na budowę, co pozwoli na ogłoszenie przetargu na wykonawcę inwestycji.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.