System ATR pomaga na budowie wieżowca Skyliner


2019.06.07
Autor: Urbanity.pl
U zbiegu ulic Towarowej i Prostej na warszawskiej Woli trwa budowa budynku wysokościowego Skyliner, którego inwestorem jest spółka Karimpol Polska.

Biurowiec Skyliner osiągnął już wysokość 50 metrów, a prace prowadzone są już na trzynastej kondygnacji. Docelowo inwestycja będzie miała 45 poziomów. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Warbud.

Na działce u zbiegu ulic Towarowej i Prostej, na której wznoszony jest wieżowiec firmy Karimpol trwa etap wykonywania kondygnacji powtarzalnych obiektu. Prace prowadzone są z wykorzystaniem samowznoszącego systemu ATR, który umożliwia wspinanie całości konstrukcji za pomocą siłowników hydraulicznych, dzięki czemu nie jest zależny od pracy żurawia. Rozwiązanie takie sprawia, że jedna kondygnacja Skylinera powstaje w ciągu zaledwie pięciu dni.

Równolegle prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz budynku biurowego, a także trwa montaż elewacji na podium oraz na wieży budynku.

Skyliner będzie 195-metrowym wieżowcem, który oferuje około 40 000 mkw. w standardzie technicznym klasy A. Każde z pięter biurowca to około 1 400 mkw. powierzchni. Budynek będzie się składać z 30 poziomów biurowych oraz 4, które zagospodarowane zostaną pod przestrzeń handlowo-usługową o powierzchni ponad 3 000 mkw. Na wysokości 165 m znajdzie się 2-poziomowy Skybar z widokiem na panoramę Warszawy.

Inwestycja oferuje również pięciopoziomowy parking na 428 samochodów z możliwością dojazdu z dwóch stron: od ulicy Prostej i Towarowej. Skyliner jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

Komentarze


 • Euzebiusz
  Gość
  2019-06-07 16:33:32
  W Warszawie rośnie najwięcej wież w Europie https://walterherz.com/pl/a/w-warszawie-rosnie-najwiecej-wiez-w-europie

 • Adamsky
  Gość
  2019-06-07 18:26:24
  Wrocław również wygląda jak jeden wielki plac budowy. Oczywiście budynki nie tak spektakularnie wysokie jak te w Warszawie, ale apartamentowce położone nad samą Odrą lub fosą miejską robią wrażenie i kosztują prawie tyle co te w Warszawie :). No i Sky Tower to ciągle najwyższy budynek w Polsce do dachu (212m) i taras widokowy na 49 piętrze też chyba najwyższy. Dopiero Varso Tower będzie wyższe, ale to jeszcze szmat czasu zanim ukończą.

 • Ddd
  Gość
  2019-06-07 23:01:26
  Nie ma znaczenia ze cos jest najwyzsze do dachu czy na jakiej wysokosci jest punkt widokowy tylko liczy sie ilosc wiezowcow, bo ilosc sklada sie na wyglad miasta, wlasnie przez brak tego argumentu wroclaw jest slaby bo ma jednego kutasa i wyglada to nadomiar smiesznie + w warszawie w sumie w budowie jest z 1000 budynków, roznej wielkosci

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.