Rekordowe inwestycje stołecznego Towarzystwa Budownictwa Społecznego


2023.09.14
Autor: Bartosz Motorek
Zasoby stołecznego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zwiększyły się w tym roku już o 235 mieszkań. Obecnie na różnym etapie realizacji znajduje się budowa kolejnych 2 840 lokali, a to oznacza, że Warszawa prowadzi największą inwestycję budownictwa mieszkaniowego od dekad.

W tym roku oddanych zostało do użytku 235 mieszkań w ramach zasobów Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W 2024 roku oddanych ma zostać kolejne 311 mieszkań, z czego 186 na rogu ul. Ząbkowskiej i Markowskiej, 29 mieszkań przy ul. Strzeleckiej oraz 96 lokali komunalnych w Rembertowie i Pradze Północ.

Warszawa nadal poszukuje nowych działek pod budowę mieszkań. Równolegle prowadzony jest program związany z modernizacją kamienic, budynków w takich dzielnicach jak Praga-Północ, czy remonty pustostanów. Jak podkreśla Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy, "ten rok chcemy zakończyć z liczbą 1800 wyremontowanych pustych lokali".

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Południe Sp. z o.o. realizuje obecnie na warszawskiej Pradze inwestycję z mieszkaniami na wynajem. Na działce u zbiegu ulic Ząbkowskiej i Markowskiej powstaje budynek wielorodzinny, w którym zaplanowano 186 mieszkań o łącznej powierzchni ok. 8 600 mkw., z czego 23 będą dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Parter obiektu tworzyć będzie 5 lokali usługowych, a na poziomie -1 znajdzie się 41 stanowisk postojowych. W budynku powstanie również placówka opiekuńczo-wychowawcza.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.