Przetarg na prawie 500-metrowy most przez Wisłę. Dłuższy od londyńskiego Millennium Bridge

2021.05.11

Warszawa ogłosiła przetarg na realizację mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę, który połączy Bulwary Wiślane z Pragą.

Nowy most przez Wisłę pozwoli pieszym i rowerzystom na łatwe przedostanie się z praskiego brzegu rzeki na Powiśle. Ten unikatowy most ma stać się jedną z wizytówek miasta

Nowa przeprawa o długości 452 merów połączy Bulwary Wiślane z Pragą na wysokości ulic Karowej na lewym brzegu i Okrzei na prawym brzegu.

Właśnie ogłoszony został przetarg na budowę tego warszawskiego mostu. Oferty można składać do 15 czerwca. Całość ma być gotowa najpóźniej wiosną 2024 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Schuessler-Plan Inżynierzy. Nowa przeprawa przez Wisłę będzie o 127 m dłuższa od londyńskiego Millennium Bridge.

Pierwszy w stolicy most przez Wisłę tylko dla pieszych i rowerzystów ma mieć długość 452 metrów, jednak łącznie z przęsłami przekroczy 500 metrów. Szerokość konstrukcji wygiętej na kształt błyskawicy będzie zmienna i w najwęższym punkcie wyniesie 6,9 m, a nad nurtem rzeki rozszerzy się do 16,3 m. Most nie będzie posiadał podziału na strefę dla pieszych i miłośników jednośladów. Minimalna przestrzeń użytkowa zaplanowana to 6 m, a na węższej rampie po stronie lewobrzeżnej – 3,5 m. Oświetlenie obiektu zapewnią źródła światła umieszczone w balustradach. Całość będzie monitorowana.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Uwaga
  Gość
  2021-05-13 00:57:58
  Warszawa potrzebuje metra i obwodnicy, obwodnicy i obwodnicy a nie kładki przez Wisłę.
  Zdecydowanie jestem przeciw.

 • Zatroskany
  Gość
  2021-05-13 07:46:53
  Duża obwodnica Warszawy, filtry powietrza przy tunelu przez Ursynów, szybki tramwaj z pętli przy Wyścigach Konnych do Piaseczna. Nota bene prezydent Rafał obiecał w kampanii. Autobusy duszą Puławską. Kładka to Miś naszych czasów. Inwestować w szpitale bo pandemia poka-ała że u nas 3ci świat w liczbie zgonów.

 • Radek
  Gość
  2021-05-13 08:03:39
  Kwestia priorytetów i pieniędzy. Uroczy mostek teraz a nowe linie tramwajowe później. Taki warszawski elektorat ;)


Odpowiedz

Komentujesz jako gość.