Penta rusza z rozbiórką obiektów pod budowę biurowca


2018.04.19
Autor: Urbanity.pl
Ruszyły prace rozbiórkowe budynków zlokalizowanych na terenie dawnych Zakładów Graficznych „Dom Słowa Polskiego”, przy ulicy Miedzianej 11 na warszawskiej Woli.

Penta Real Estate rozpoczęła rozbiórkę budynków na terenie dawnych Zakładów Graficznych „Dom Słowa Polskiego” na Woli. Działka przy ulicy Miedzianej 11 o powierzchni około 6 300 metrów kwadratowych, posłuży firmie Penta Real Estate, na realizację drugiego projektu deweloperskiego w Polsce.

Penta Real Estate uzyskała pozwolenie na wyburzenia i prace prowadzone są na podstawie prawomocnej decyzji. Rozbiórka rozpoczęła się od wyburzenia budynku typu "Berlin" – budynek magazynowy w głębi działki. Następnie rozbiórce poddany zostanie budynek typu “Lipsk” – budynek biurowy położony na skrzyżowaniu ulic Miedzianej i Pańskiej. Wszystkie prace rozbiórkowe potrwają do trzeciego kwartału br.

Na działce u zbiegu ulicy Miedzianej i Pańskiej, spółka Penta Real Estate wybuduje nowoczesny biurowiec o powierzchni najmu na poziomie około 28 000 mkw. Budynek będzie posiadał certyfikat LEED i będzie spełniał najwyższe wymagania technologiczne w zakresie energooszczędności.

W odróżnieniu od wielu budynków wysokościowych w otoczeniu inwestycji Penta Real Estate, ktore są aktualnie albo w trakcie realizacji albo w przygotowaniu – nasz budynek nie będzie budynkiem wieżowym. Inwestycja Penty odmieni ten zaniedbany fragment warszawskiej tkanki miejskiej w nowoczesną i przyjazną przestrzeń
powiedział: Damian Grzywacz, Dyrektor Zarządzający, Penta Real Estate w Polsce

Komentarze


 • Ekolog
  Gość
  2018-04-21 17:01:31
  Rozbiórki biurowców typu "Lipsk" to nieuniknione zagrożenie pyłem azbestowym przy demontażu naszpikowanych azbestowymi płytami i matamii konstrukcji.Przy okazji zakończonej niedawno rozbiórki
  podobnego "Lipska" u zbiegu Dubois i Stawek na warszawskim Muranowie ilość azbestowych odpaów
  sięgnęła 180 ton ! Wyburzanie wykonywano bez jakichkolwiek prób ograniczenia emisji śmiercionośnego azbestowego pyłu.Czy tak samo będzie przy Pańskiej ?...Obawiam się,że tak.

 • WOLA
  Gość
  2018-04-22 09:13:07
  Dlaczego przy rozbiórce Domu Słowa Polskiego nie polewają pyłu który rozprzestrzenia się na ogromną skalę a w szczególności do lokali mieszkalnych budynków znajdujących się na ul. Miedzianej.
  To bandytyzm abyśmy musieli wdychać azbest i inne szkodliwe substancje które się tam znajdują!!!!!!!!!!!

 • miedziana
  Gość
  2018-08-08 15:22:39
  PENTA!!! a gdzie jest kurtyna wodna chroniąca mieszkańców przed azbestem i innymi szkodliwymi pyłami, które wdychamy przez Waszą niechlujną rozbiórkę Domu Słowa Polskiego. Mamy XXI.
  Wyburzanie nieuniknione, ale jakim kosztem mieszkańców !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.