Ośrodek sportu na Żoliborzu czeka remont. Co powstanie w ramach inwestycji?

2021.10.26

Nowa hala sportowa, modernizacja stadionu lekkoatletycznego, a także utworzenie terenu rekreacyjnego - to tylko część z planowanych inwestycji na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji na Żoliborzu.

Jeszcze do końca października potrwają konsultacje społeczne dotyczące przyszłego wyglądu i funkcjonalności Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Potockiej 1 na warszawskim Żoliborzu. Są dwie koncepcje planowanego remontu obiektów sportowych.

Warszawa przygotowała dwie koncepcje remontu i rozbudowy OSiR-u na Żoliborzu. W obu przypadkach planowana jest budowa hali sportowej, modernizacja stadionu lekkoatletycznego, a także utworzenie terenu rekreacyjnego. Propozycja zakłada umiejscowienie głównej hali sportowej w centrum Ośrodka, w sąsiedztwie której znaleźć miałby się basen. Powstać mają trybuny na około 700 osób, szatnie oraz część parkowo-rekreacyjna ze ścieżkami spacerowo-biegowymi.

Inwestycja zakłada jeszcze budowę zadaszonego skateparku i ścianki wspinaczkowej. Z kolei teren przeznaczony do treningów łuczniczych będzie oddzielał strefę relaksacyjną od stadionowej.

W drugiej koncepcji, teren rekreacyjny z siłownią plenerową miałby się znaleźć w centralnej części działki. Poza tym zaplanowano halę tenisową, boisko, a od strony ulicy Potockiej przestrzeń do treningu łuczników.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.