Obok Muzeum Sztuki Nowoczesnej na placu Defilad stanie nowa siedziba teatru TR Warszawa. Jest przetarg


2023.02.17
Autor: Bartosz Motorek
Trwa przetarg, który wyłoni generalnego wykonawcę budowy nowej siedziby teatru TR Warszawa, w sąsiedztwie powstającego już Muzeum Sztuki Nowoczesnej na placu Defilad.

TR Warszawa zaprosił do składania ofert wykonawców, z którymi prowadził rozmowy w trybie tzw. „dialogu konkurencyjnego”. Generalny wykonawca budowy nowej siedziby teatru zostanie wyłoniony spośród czterech firm: konsorcjum w składzie Korporacja Budowlana DORACO sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Budowlane CALBUD sp. z o.o., Mostostal Warszawa S.A., Budimex S.A. oraz Warbud S.A. 3 kwietnia upłynie termin składania ofert.

Nowa siedziba teatru TR Warszawa została zaprojektowana przez architektów z Thomas Phifer and Partners, z polskiej pracowni APA Wojciechowski sp. z o. o. oraz Buro Happold sp. z o. o. Projekt zakłada budowę nowoczesnego i wyposażonego w wiele unikatowych rozwiązań technicznych budynku o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 15 000 metrów kwadratowych.

Teatr rozpoczął procedurę wyboru generalnego wykonawcy w kwietniu ubiegłego roku. Realizacja inwestycji zostanie finansowana ze stołecznego budżetu.

Budowa nowej siedziby TR Warszawa, a także realizacja Muzeum Sztuki Nowoczesnej na placu Defilad to obecnie jedne z najważniejszych tego typu inwestycji w ramach Nowego Centrum Warszawy.

Komentarze


 • Matt
  Gość
  2023-02-18 09:55:14
  Kilka dekad myśleli, awanturowali się, unieważniali przetargi i koniec końców na Placu Defilad staną przewymiarowane: pudełko po butach i plastikowa skrzynka na narzędzia. Polak potrafi. Buhahaha. Ludzie, co wy robicie? Ale przynajmniej każdy przyjezdny, zatrzyma się przed tym widokiem i w jego głowie pojawi się myśl: co to ku... Jest????

 • Tom
  Gość
  2023-02-18 10:27:13
  Brawo! Zapowiada się piękne i pożyteczne centrum. Malkontenci, których poczucie estetyki zatrzymało się na baroku, będą narzekać ale to dla nich szansa edukacyjna.

 • Matt
  Gość
  2023-02-18 10:36:36
  A przed głównym wejściem do Pałacu postanowili nasadzić drzew i zrobić oczko wodne. Zabieg ten ma przywoływać wspomnienia o dawnym układzie kamienic w tym miejscu. I wszystko za jedyne 73 miliony złotych. Ktoś ma schizofrenię???
  Rewitalizacja na medal!!!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.