Nowy budynek The British School w Warszawie


2017.04.24
Autor: Urbanity.pl
Od kilku miesięcy funkcjonuje międzynarodowa, anglojęzyczna szkoła The British School przy ulicy Limanowskiego 15 na warszawskiej Sadybie. Generalnym wykonawcą obiektu była firma Skanska.

The British School to 4-kondygnacyjny budynek, w którym znajduje się 13 sal lekcyjnych, pracownia komputerowa, dwa w pełni wyposażone laboratoria z zapleczem oraz pracownia artystyczna. Łącznie w inwestycji przy ulicy Limanowskiego może uczyć się 300 uczniów.

W warszawskim obiekcie prowadzony jest dwuletni program Matury Międzynarodowej, który przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 16-19 lat. IB DP jest częścią międzynarodowego programu edukacyjnego International Baccalaureate. Jest to program na poziomie liceum ogólnokształcącego, zakończony egzaminem maturalnym.

IB College został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Teren wokół budynku został zagospodarowany, gdzie powstały ławki, siedziska i stojaki rowerowe.

Prace budowlane i instalacyjne wykonała firma Skanska, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia KAPS Architekci.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.