Na warszawskiej Pradze powstaje projekt na blisko 500 mieszkań

2016.05.30

W Warszawie, na odcinku od ul. Rodziewiczówny do Spółdzielni Mieszkaniowej Ostrobramska, powstaje nowe osiedle mieszkaniowe - Korona Pragi. Projekt inwestycji - na zlecenie firmy LC Corp S.A. - przygotowało wrocławskie biuro architektoniczne AP Szczepaniak.

Korona Pragi to duże osiedle, realizowane w trzech etapach. Docelowo na terenie inwestycji powstanie 498 mieszkań w trzech punktowych siedemnastokondygnacyjnych budynkach wielorodzinnych.

- Tworząc architekturę tej inwestycji bazowaliśmy na zapisach decyzji o warunkach zabudowy (DWZ), która zdefiniowała parametry oraz rozwiązania kubatury. Zgodnie z jej zapisami zaprojektowaliśmy 3 punktowce z rozbudowaną częścią parterową. Wysokość budynków została ograniczona do 55 m, co oznacza, że są to obiekty wysokie, ale nie wysokościowe.- tłumaczy Agnieszka Szczepaniak, architekt z biura projektowego AP Szczepaniak.

- Korona Pragi składa się z trzech prostych, prostopadłościennych brył, w których dzięki zastosowaniu wykuszy i loggii, uzyskaliśmy idealnie płaskie elewacje. Zainspirowało nas to do stworzenia charakterystycznego wzoru geometrycznego, który jest multiplikowany na każdej z brył. Elegancka kompozycja białego motywu przewijającego się na grafitowym tle elewacji, płynnie przechodzi na zaprojektowane zagospodarowanie terenu inwestycji, posadzkę i małą architekturę, nadając całości spójny charakter ? dodaje Agnieszka Szczepaniak.

W ramach pierwszego etapu inwestycji, oprócz budowy obiektu mieszkalnego, przewidziano zagospodarowanie terenu wokół nieruchomości. Powstaną ścieżki prowadzące do wejścia do budynku, zostanie zaaranżowana strefa wejściowa i powierzchnie zielone. Termin zakończenia I etapu inwestycji jest planowany na III kwartał 2017 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.