Miniaturka Kamienica Ordynacka

Kamienica Ordynacka
Warszawa

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Inne nazwy
Rezydencja Ordynacka
Dzielnica
Śródmieście
Otaczające ulice
Ordynacka, Okólnik
Rodzaj struktury
Budynek
Rodzaj zabudowy
średniowysoka
Funkcja główna
mieszkalny
Funkcja dodatkowa
handlowo-usługowy
Status
ukończony
Zakończenie budowy
1912
Przebudowy
2013 czerwiec (Zakończenie rewitalizacji części wspólnych Kamienicy)
2014 grudzień (I etap- adaptacja poddasza kamienicy na cele mieszkaniowe II etap- odświeżenie elewacji Kamienicy)
Inwestor/deweloper
Icon Real Estate

Dane techniczne

Kondygnacje nadziemne
7
Lokale mieszkalne
92
Lokale handlowo-usługowe
2

Opis

Kamienica Ordynacka została wzniesiona w Warszawie na terenach dzielnicy Śródmieście w otoczeniu ulic Ordynackiej, Okólnik. Inną jej nazwą jest Rezydencja Ordynacka. Budowa tego Przedwojennego budynku zakończyła się w 1912. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka budowlana Art Reko z Ząbków, a jest projektem inwestycyjnym spółki Icon Real Estate. W najbliższej okolicy stoją Centrum Chopinowskie i budynek Foksal City oraz powstaje Biurowiec Kopernika 21.

Informacje dodatkowe

 • na parterze znajdują się lokale handlowo-usługowe
 • inwestycja odbywa się w kilku etapach
 • kamienica zbudowana na terenach dawnej Ordynacji Krasińskich
 • całkowicie zrewitalizowane części wspólne
Ostatnio zmodyfikowano 2019-01-11 10:29:40

Wiadomości o Kamienica Ordynacka

Powiązane firmy

Forum opinii Kamienica Ordynacka


 • gość
  Gość
  2013-11-12 22:39:20
  chodziłem tam do szkoły obok, zawsze myślałem, jak ci ludzie mają tam fajnie. zaraz obok na Kopernika jest dużo ciaśniej, na Okólnik jest tylko Akademia, dalej muzeum i park. Idealne miejsce do mieszkania, jeśli ktoś szuka mieszkania w tamtej okolicy

 • Anna
  Gość
  2013-11-17 09:17:00
  Nie polecam. Inwestor jest conajmńiej szemrany. Wszystko widać wykonuje najniższym kosztem.
  Słyszałam też, że ma długi i innym nie płaci.

 • szary
  Gość
  2013-12-11 21:19:13
  Bzdura. Co ma wykonywać inwestor najniższym kosztem, jak Kamienica jest zabytkowa z początku XX w.? Inwestor budynek zrewitalizował. Piękne miejsce, rozumiem, że można po prostu pozazdrościć ludziom, którzy będą w przyszłości mieszkać w tych apartamentach na poddaszu

 • Wwa
  Gość
  2013-12-21 18:55:32
  Super że są zdjęcia wnętrz bo nie każdy ma okazję się wybrać a czytałem że w środku ją fajnie odnowili. I rzeczywiście. Wygląda świetnie. Art deco, naprawdę dbale

 • BB
  Gość
  2014-02-17 13:51:35
  tak dla informacji widać już z zewnątrz prace na dachu. Będzie ciekawe. No lofty marzenie w takiej okolicy. Każdy warszawiak wie, jaki jest widok ze Skarpy, a co dopiero z 6 piętra.
  Nie zawsze się o tym mówi, ale kamienica odzyska też przy mansardowy dach. Jestem bardzo ciekawy finalnego efektu

 • tommy
  Gość
  2014-02-19 12:20:07
  idealne miejsce dla kogoś kto niekoniecznie chce mieszkać w apartamentowcu. też ma loft, ale w historycznej kamienicy. ja bym chciał :)

 • Paulina
  Gość
  2014-03-30 22:18:15
  Oglądałam tam mieszkanie.
  Dwa światy.

  Jeden świat opowiadany przez prezesa spółki, który był nadzwyczaj pobudzony jak by ze 20 espresso naraz wypił. Opowiadał jakieś dziwne jego marzenia. Nie wzbudzał żadnego zaufania. Raczej człowieka, który jest we własnym świecie.

  No i druga sprawa, to jak te mieszkania wyglądają. Są w opłakanym stanie, popękane mury, słabe materiały którymi wykończono kamienicę. To wzbudza moje obawy, jako firmy która ma za zadanie tylko wyłudzić pieniądze.
  Za tym też przemawia, wypowiedz prezesa, który powiedział, że jak tylko sprzedadzą wszystkie mieszkania spółka celowa, która zajmuje się tą kamienicą zostanie zlikwidowana.
  Więc szukaj wiatru w polu "drogi" kliencie, gdy będziesz chciał egzekwować gwarancję czy rękojmie.

 • MM
  Gość
  2014-04-16 15:25:41
  jestem świeżo po kupnie mieszkania tam. postanowiłam od razu pochwalić. przepiękny budynek i z zewnątrz i przepiękne wnętrza. chyba najbardziej elegancka kamienica w Warszawie. wszystko odnowione, jasne, przestronne. apartamenty na poddaszu dopiero powstają, ale zdecydowaliśmy się bo już istniejąca część jest przepiękna.

 • dyn
  Gość
  2014-04-22 13:33:06
  duży plus tej kamienicy to odnowione wnętrza. ja ostatnio miałem okazję być w kamienicy przy Koszykowej. z zewnątrz ok, ale w środku dramat, zerwane wszystko do betonu i znajomy powiedział że tak już jest kilka lat, nie to że przejściowo. Tu aż się przyjemnie patrzy, nie ma żadnych socjalistycznych schodów, albo ciemnych klatek schodowych

 • artur.mias
  Gość
  2014-05-16 14:19:45
  Przepiękna kamienica i klimat z początku XX wieku. Wykończenie bardzo eleganckie, jasne, oryginalne. Ładny widok z okna na Skarpę. Zielono, cicho, blisko Centrum. Idealne miejsce dla ludzi lubiących klimatyczne, zielone okolice, i odrobinę zagadkowej historii.

 • rafk01
  Gość
  2014-06-18 15:03:41
  Bardzo elegancko i oryginalnie wykończona kamienica. Ma swój charakter i dzięki temu, że dobudowywują poddasze wygląda jeszcze atrakcyjniej. Okolice idealne dla duszy artysty, niedaleko Akademia Muzyczna i Park. Wieczorem można zrelaksować się w pobliskiej knajpce Nowego Światu.

 • wer.a83
  Gość
  2014-06-20 11:11:23
  Kamienica wygląda tak ładnie, że widać ją z daleka. Szczególnie poddasze które remontują, świetny pomysł na nowe mieszkania. Chciałabym kupić tu mieszkanie, miałbym wszędzie blisko, a wieczorem nie byłoby problemu z powrotem do domu. Taka klimatyczna kamienica to magiczne miejsce.

 • GOŚĆ
  Gość
  2014-08-07 15:52:23
  moja ulubiona miejscówka w Warszawie. Lubię tam chodzić do parku na Skarpie. jak ktoś tam zamieszka będzie miał genialny widok

 • Autor
  Gość
  2014-08-20 16:37:59
  jeśli kogoś ciekawią postępy to polecam się przejść. drugi etap przynajmniej z zewnątrz jest już na finiszu. dobudowali to poddasze bardzo fajnie, a kamienica ma w końcu dach, a nie jest taka płaska.

 • Konrad
  Gość
  2014-09-19 15:29:05
  widzę że są nowe zdjęcia poddasza. dobrze wyszło. w końcu kamienica ma dach taki jak budynki z czasów międzywojnia. Bo po wojnie go tylko zalali papą czy czymś, bo był totalnie płaski. Teraz wygląda bardzo fajnie. mieszkania pewnie też niezłe, bo z ostatniego piętra. teraz czekam na zdjęcia po tym jak odświeżą elewację, bo z tego co czytałem teraz to mają robić

 • Michał
  Gość
  2014-09-29 12:44:25
  Konrad, widać że nigdy nie widziałeś jaki dach mansardowy miała ta kamienica przed wojną!
  A to na pewno nie jest tak jak teraz.
  Dla przykładu, proszę spojrzeć sobie na górne tło zdjęcia http://kamienicaordynacka.pl/wp-content/uploads/2013/11/h3.jpg
  Obecnej interpretacji, daleko do historii. Widać, że architekt albo zrobił specjalnie, albo wychował się na wsi, i przyjechał i był tylko w Warszawie, a nie w innych miastach, gdzie się zachowały stare budynki!

 • Konrad
  Gość
  2014-10-07 14:01:29
  Michał wiem, że nie jest identycznie z tym co było przed wojną, bo chociażby nie było poddasza. Ale ponieważ dobrze znam ten budynek pamiętam jeszcze do niedawna jak leżała tam papa i nie było żadnego dachu. Współczesna wariacja na ten temat jest fajna. Zauważ, że często po nadbudowie kamienice otrzymują jakieś straszne realizacje, a to metalowe rury i całą klimatyzację na zewnątrz, a to daszek w formie "czapki krasnala" jak na Podwalu. A tu jest dach mansardowy, według współczesnego planu, dla mnie to jest plus. niewielu deweloperom chce się starać, to widać w Warszawie. A wsi nie obrażajmy, bo to tendencyjne i bez związku z tematem

 • gość
  Gość
  2014-11-24 21:05:59
  z odnowioną elewacją wygląda niesamowicie. na razie to fasada od Ordynackiej a czekamy jeszcze na koniec prac od Okólnik. Dobrze dobrany kolor, fajnie że już nie ma tego żółtego, teraz wygląda świeżo

 • WacławS
  Gość
  2014-12-29 14:46:10
  Bardzo ładnie wygląda nowa elewacja. Budynek znów wyróżnia się w okolicy, Odniosłem wrażenie jakby nigdy się nie zestarzał. Podoba mi się takie podejście do rewitalizacji. Nie trzeba wiele zmieniać bo architektura jest wspaniała, należy tylko sprawić by kamienice odzyskały dawny blask.

 • Marcin79
  Gość
  2015-01-23 15:28:18
  Mieszkam zaraz obok kamienicy i nowe poddasze bardzo mi się podoba. Pasuje stylem do kamienicy a widok ze środka musi być super. Fajnie że zamiast setek wentylatorów jak to zwykle bywa na zabytkowej kamienicy pojawił się pasujący element to wygląda o wiele lepiej.

 • Maciek_Pakalski
  Gość
  2015-02-18 11:15:05
  Zdjęcia wnętrz robią wrażenie. Secescyje wykończenia w drewnie i okucia. Piękne. Pasują bardzo dobrze do budynku z początku XX wieku. Widać, że to był dobrze zaplanowany remont.

 • Adam
  Gość
  2015-02-21 10:23:22
  Widzę, że agencja PR dewelopera działa pełną parą, i generuje wpisy, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistościa.
  Nadbudowa mija się z oryginalną stylistyką, ale widać było to projektowanego przez architekta z SGGW.
  Wykonanie tych wszystkich rzeczy budowlanych jest na bardzo niskim poziomie.
  Z daleka to tylko blichtr luksusowej kamienicy.
  Polecam wejść do środka i zobaczyć sobie te pseudo marmury.
  Wyglądają jak by były przed wojny, a mają dopiero dwa lata.
  Pomyślcie co będzie za kilka lat z nadbudową.
  I pamiętajcie: "nie wszystko złoto co się świeci".
  Bo po wpisach widzę, że develper ma swoich klientów za głupców. Że dadzą się tak nabrać!

 • gościegoście
  Gość
  2015-05-11 14:46:13
  O to chodzi! Tak dla rewitalizacji zabytków! Jeżeli chcemy być nowoczesnym miastem to powinniśmy dbać o zbytki i naszą historię. Kamienica Ordynacka jest świetnym przykładem a mi przypomina kamienice z Barcelony ;) Nie ma sensu krzyczeć, ze nadbudowa jest taka a nie inna, liczy sie idea:)

 • GO
  Gość
  2018-11-15 09:18:42
  Gościom pokazują tylko to co odnowione. A piwnice? Nie zostały wyremontowane i rozchodzą się z nich bardzo brzydkie zapachy.
  Miejsce fajne, owszem, ale jakim kosztem odebrane mieszkania byłym lokatorom. Masakra

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.