Jeden z największych deweloperów energii odnawialnej w Polsce z biurem w wieżowcu Skyliner


2022.10.11
Autor: Bartosz Motorek
Wieżowiec Skyliner przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie stał się nową siedzibą dla jednego z największych deweloperów energii odnawialnej w Polsce. Spółka, która wchodzi w skład międzynarodowego koncernu Equinor (dawniej Statoil) wynajęła biuro o powierzchni prawie 1 500 mkw.

W marcu 2023 roku firma Wento przeprowadzi się do biurowca Skyliner w Warszawie, w którym mieściła się będzie nowa siedziba spółki. Jeden z największych deweloperów energii odnawialnej w Polsce zajmie niemal 1 500 mkw. powierzchni. W procesie wynajmu pośredniczyła agencja CBRE.

Nowy najemca warszawskiego wieżowca należącego do Grupy Karimpol funkcjonuje na polskim rynku od 2011 roku i zajmuje się rozwijaniem, budowaniem i eksploatacją projektów lądowych odnawialnych źródeł energii. Od 2015 roku spółka angażuje się także w projekty fotowoltaiczne

Skyliner to nowoczesny biurowiec w centrum Warszawy, który oferuje łącznie 49 000 mkw. powierzchni do wynajęcia na 42 kondygnacjach. Do grona najemców wieżowca należą takie firmy jak: MicroStrategy, Dom Maklerski X-Trade Brokers (XTB), DXC Technology i Luxoft, Colonnade Insurance S.A. Oddział w Polsce, iTechArt, Booksy, Bolt, Onwelo, Capital.com i Tarkett, a także globalny operator elastycznych przestrzeni biurowych Mindspace. W części handlowo-usługowe swoje lokale posiadają: restauracja MEET & EAT należąca do Grupy Nutri Mind oraz piekarnio-kawiarnia Gorąco Polecam. Smaki z Piekarni (Enata Bread).

Jeden z najwyższych biurowców stolicy zlokalizowany jest przy Rondzie Daszyńskiego w dzielnicy Wola. Wieżowiec może się także pochwalić jednym z najwyższych lobby biurowych w kraju, które wynosi 16 m. Na 165 m wysokości położony jest dwupoziomowy Skybar z niezwykłymi widokami na panoramę Warszawy.

Za projekt architektoniczny Skyliner'a odpowiada pracownia APA Wojciechowski.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.