Jak wyglądało będzie nowe rondo Dmowskiego? Otwarto oferty

2021.05.06

Dużym zainteresowaniem cieszy się przetarg w kolejnym etapie Nowego Centrum Warszawy. Rondo Dmowskiego zyska na estetyce oraz funkcjonalności.

Osiem ofert wpłynęło w przetargu na przebudowę ronda Dmowskiego w Warszawie. Złożone oferty mieszczą się w przedziale od 11 do prawie 15 mln zł brutto. Wśród firm, które stanęły w przetargu są m.in. Strabag Polska, Planeta, Rokom, Adrog czy Mabau. Większość ofert mieści się w ramach budżetu.

Jak wyglądało będzie nowe rondo Dmowskiego?
Podobnie jak na rondzie Czterdziestolatka, przestrzeń zyska na estetyce oraz funkcjonalności. Ma pojawić się wiele udogodnień dla pieszych i rowerzystów.

Wokół ronda powstaną cztery przejścia dla pieszych z azylami między jezdniami. Wszystkie przejścia dla pieszych poprowadzą na przedłużone i poszerzone przystanki tramwajowe. Łagodne ramy ułatwić mają wejście na perony pasażerom. Dodatkowo podłączona zostanie do Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem sygnalizacja świetlna na zebrach. "Zielone" światło ma być na tyle długie, aby można było przejść przez obydwie jezdnie bez zatrzymywania się.

Istniejące przejście podziemne nie zniknie, bo mieszczą się w nim liczne sklepy i punkty usługowe, prowadzi też do wejścia do stacji Metro Centrum. Całość uzupełniona zostanie o ponad 20 tys. roślin, które zasadzone zostaną na rondzie i wokół niego.

Wykonawca będzie miał 6 miesięcy na realizację zadania. Nowe rondo Dmowskiego ma być gotowe do końca roku.

Zmiany w rejonie ronda Dmowskiego to jeden z elementów Nowego Centrum Warszawy, zapowiedzianego przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Xdriw
  Gość
  2021-05-06 19:49:34
  Dmowski ma szanse na nowy lepszy pomnik.

 • Pan Prawicowiec
  Gość
  2021-05-07 11:40:09
  Powinni tam postawić pomnik Romana Dmowskiego. On na to zasługuje.

 • Budowlaniec
  Gość
  2021-05-09 16:34:21
  to sobie na ogródku u siebie postaw pomnik Dmowskiego

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.