Inwestycja z sektora medycznego powstaje na Mokotowie


2021.06.18
Autor: Urbanity.pl
Na warszawski Mokotowie trwa budowa dużego obiektu obiekt związanego z analityką medyczną oraz działalnością badawczo-rozwojową.

Przy ulicy Zawodzie 20/22 na Mokotowie trwają zaawansowane prace budowlane inwestycji związanej z sektorem medycznym. Budynek wznoszony jest przez firmę Totalbud, a inwestorem jest spółka ALAB Inwestycje sp. z o.o. wraz z jej grupą wiodącą ALAB Laboratoria.

Nowy, 3-kondygnacyny budynek o charakterze usługowym (laboratorium diagnostyki i przestrzenie administracyjno-biurowe) wraz z infrastrukturą techniczną bez części podziemnej osiągnie kubaturę 28 369 m3. Obiekt przeznaczony zostanie na prowadzenie diagnostyki medycznej w zakresie genetyki człowieka, genetyki mikrobiologicznej, specjalistyki, badań referencyjnych, serologii, analityki ogólnej, biochemii, hematologii, immunochemii, koagulologii, histopatologii i mikrobiologii. Oprócz tego w obiekcie znajdą się laboratoria badawczo-rozwojowe.

Inwestycja o powierzchni całkowitej na poziomie 6 096 mkw., będzie miała 2 221 mkw. powierzchni użytkowej laboratoriów i 1 019 mkw. powierzchni użytkowej biur.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Archibiuro. Inwestycja będzie gotowa do końca tego roku, a pozwolenie na użytkowanie uzyska pod koniec stycznia 2022 r.

Budowę komentuje Tomasz Pawlak, kierownik projektu z ramienia Totalbudu: „Obecnie gotowa jest konstrukcja budynku i pokrycie dachu. Wstawiona jest aluminiowa fasada, a także prowadzone są roboty na elewacjach. Trwają prace instalacyjne elektryczne, sanitarne oraz związane z wykończeniem wnętrz – montowane są ścianki działowe i sufity podwieszane".

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.