Francuzi wynajmują biuro w wieżowcu Skyliner


2022.07.13
Autor: Iwona Maślak
Wieżowiec Skyliner przy rondzie Daszyńskiego na Woli stał się nową siedzibą dla światowego lidera innowacyjnych rozwiązań podłogowych i nawierzchni sportowych – Tarkett. Biurowiec należy do Grupy Karimpol.

Nowy najemca wieżowca Skyliner to francuska firma z ponad 140-letnią tradycją w branży podłogowej. Tarkett oferuje takie produkty jak: wykładziny oraz płytki winylowe, linoleum, podłogi drewniane i laminowane, wykładziny i płytki dywanowe oraz specjalistyczne rozwiązania sportowe.

Do biurowca Skyliner w centrum Warszawy pracownicy firmy wprowadzą się w styczniu 2023 roku. Nowa siedziba Tarkett będzie miała 1 000 mkw. powierzchni biurowej, a w procesie najmu właściciela wieżowca reprezentowała agencja CBRE, natomiast Tarkett – Colliers.

Skyliner to obecnie jeden z siedmiu najwyższych budynków w Polsce, który oferuje 49 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia klasy A na 42 kondygnacjach. Dolne poziomy wieżowca zajmuje przestrzeń pod handel, usługi i gastronomię. Na 165 m znajduje się dwupoziomowy Skybar z panoramą Warszawy.

Biurowiec posiada także najwyższe w kraju, aż 16-metrowe lobby biurowe. Skyliner wyposażony został w najnowsze technologie, w tym m.in. aplikację budynkową SkylinerApp, 21 szybkich wind (o prędkości do 7 m/s) z inteligentnym systemem obsługi bezdotykowej, stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych, a także miejsca parkingowe dla 330 rowerów z pełną infrastrukturą. Pod wieżowcem znajduje się 5-poziomowy parking samochodowy na 428 stanowiska.

Projekt biurowca Skyliner powstał w pracowni APA Wojciechowski.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.