Biurowiec Witosa Point w Warszawie buduje Totalbud

2016.12.30

Generalnym wykonawcą stołecznego biurowca Witosa Point została firma Totalbud. Inwestorem budynku u zbiegu ulic Idzikowskiego i Sobieskiego jest spółka Todan Development. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2018 rok.

Biurowiec Witosa Point będzie miał sześć kondygnacji naziemnych i dwie znajdujące się pod budynkiem, gdzie znajdzie się parking samochodowy na 112 miejsc postojowych. Łączna powierzchnia użytkowa biurowca wyniesie 9257 metrów kwadratowych. Typowa kondygnacja biurowa obiektu z jej open space'ami została przewidziana dla 140 pracowników.

Warszawski projekt firmy Todan Development, powstaje na działce u zbiegu ulic Idzikowskiego i Sobieskiego na warszawskim Mokotowie. Powierzchnia zabudowy wyniesie 1273 mkw. Biurowiec stanie na czterech działkach inwestycyjnych o łącznej powierzchni 2615 mkw.

Na dwóch pierwszych kondygnacjach zaplanowano część handlowo-usługową. Biurowiec został tak zaprojektowany, aby bezpośrednio z lobby był dostęp do pomieszczenia dla matek karmiących oraz do odpoczynku dla kobiet w ciąży. Główne wejście do Witosa Point będzie dostępne od strony skrzyżowania Alei Wincentego Witosa i ulicy Idzikowskiego.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia 4am Architekci.

Bryła budynku wpisuje się w obrys działki kształtem przypominającym formę żagla. Składa się ona z dwóch kubatur: "cokołowej" oraz "korpusu głównego". Dzięki nietypowej bryle budynku i płytkim traktom wszystkie powierzchnie biurowe mają duży dostęp do światła dziennego, świeżego powietrza oraz widoku na otaczający, nieprzesłonięty innymi budynkami krajobraz


- mówi architekt Arkadiusz Wróblewski z pracowni 4am Architekci

Obecnie na terenie inwestycji trwają roboty przy fundamentach. Całość wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie ma być gotowa w lutym 2018 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Witosa Point, 4 a.m. Architekci, Totalbud, Todan Consulting & Investments

Komentarze


  • Radek
    Gość
    2016-12-30 15:28:41
    Fajnie ze Warszawa się rozbudowuje. Mieszkam w tej okolicy od dawna, zmieniam wilanow na Mokotów i tak w kółko. Obie dzielnice mają bardzo duży potencjał rozwoju, tylko że Mokotów jest przychylniejszy od Wilanowa gdzie blokują np. Galerie wilanow. Tak czy siak mam nadzieję że nasze miasto będzie coraz bardziej postępowe.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.