Będzie remont Hali Gwardii w Warszawie. Wróci unikatowy, oryginalny handlowo-usługowy klimat


2021.07.20
Autor: Urbanity.pl
Warszawa szykuje się na remont zabytkowej Hali Gwardii w centrum miasta. Rusza właśnie kolejny etap inwestycji.

Do czerwca 2022 roku operatorem Hali Gwardii jest firma CBR Events i do tego czasu obiekt będzie funkcjonował na obecnych zasadach. Obecnie rozpoczyna się kolejny etap wyboru partnera, który wykona remont, a po nim będzie odpowiedzialny za utrzymanie i zarządzanie Halą Gwardii.

We wrześniu br., ruszą negocjacje z pięcioma firmami dotyczącymi inwestycji w Hali Gwardii w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Rozmowy prowadzone będą z: Food Hall Poland, Multibud Investment W. Ciurzyński, CBR Events, Budimex I oraz Mota-Engil Central Europe PPP 3. To z nowym operatorem będą negocjować warunki swojej działalności na terenie wyremontowanej hali jej przyszli najemcy.

Zakończenie wszystkich etapów całego postępowania i podpisanie umowy planowane jest na połowę 2023 roku.

Rewaloryzacja Hali Gwardii, która przeprowadzona zostanie w ramach programu Nowe Centrum Warszawy, ma przywrócić jej unikatowy, oryginalny handlowo-usługowy klimat. Wszystkie prace prowadzone będą w oparciu o wytyczne konserwatorskie, a wykonawca będzie miał za zadanie m.in. odnowić i uzupełnić zachowane detale elewacji, natomiast wszystkie ślady związane z działaniami wojennymi (np. ślady po kulach) zostaną zakonserwowane. Wiadomo, że w wyremontowanej Hali Gwardii nie będzie mógł być prowadzony handel wielkopowierzchniowy i dyskontowy.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.