Apartamentowiec w stylu art déco na Mokotowie coraz bliżej oddania

2021.10.26

Budowa apartamentowca Art Deco Mokotów w Warszawie zbliża się do końca. Zaawansowanie budowy wynosi obecnie ponad 80 proc. Oddanie do użytku ma nastąpić na początku 2022 roku.

Art Deco Mokotów to apartamentowiec, w którym znajduje się 88 mieszkań z balkonami lub własnymi ogródkami. Bryła, elewacja, jak i wykończenie części wspólnych, zawierają szereg nawiązań do architektury art déco charakterystycznej dla budynków wysokościowych budowanych w latach 20. XX w. w Chicago.

Budowa inwestycji przy ulicy Zdziechowskiego na Mokotowie ruszyła w lipcu 2020 roku i obecnie poziom prac budowlanych wynosi już ponad 80 proc. Trwają prace elewacyjne i wykończeniowe - wewnątrz budynku kładzione są posadzki, tynki, montowana jest stolarka drzwiowa. Na przełomie października i listopada planowane jest odsłonięcie ukończonej elewacji wschodniej. Wkrótce dobiegną końca także prace drogowe i brukarskie w obrębie inwestycji.

Jednym z wyróżników budynku będzie całoroczny ogród na dachu.

Na około cztery miesiące przed ukończeniem inwestycji, sprzedanych zostało 96 proc. mieszkań. Deweloperem jest firma Terra Casa, a oddanie Art Deco Mokotów do użytku zaplanowano na I kwartał 2022 roku.


Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Art Deco Mokotów

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.