Innowacyjny Dworzec Systemowy powstaje w Kornelinie koło Sochaczewa


2021.05.05
Autor: Urbanity.pl
Rozpoczęła się budowa nowoczesnego dworca kolejowego w Kornelinie koło Sochaczewa. Inwestycja ma być gotowa do końca bieżącego roku.

Nowy dworzec w Kornelinie będzie parterowym budynkiem z proekologicznymi rozwiązaniami. Obiekt powstanie w formule Innowacyjnego Dworca Systemowego, a jego wykonawcą jest SKB Spółka Akcyjna.

W pierwszej kolejności na placu budowy rozpocznie się od wymiany części gruntu i wykonania nasypu, tak aby przyszły dworzec znajdował się na wysokości peronu. W nowym, parterowym obiekcie znajdzie się przeszklona poczekalnia, pomieszczenie z przeznaczeniem na kasę biletową oraz toalety. Na ścianach zamontowane zostaną tablice elektroniczne informujące o przyjazdach i odjazdach pociągów.

Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W dworcu zamontowany zostanie również system BMS (system zarządzania budynkiem). Pojawi się także monitoring. Zmiany czekają również otoczenie obiektu, gdzie pojawi się zieleń, elementy małej architektury, a także parking z 17 miejscami postojowymi. W ramach inwestycji zainstalowana zostanie instalacja fotowoltaiczna do pozyskiwania energii słonecznej oraz energooszczędne oświetlenie.

Nowy dworzec w Kornelinie zostanie otwarty pod koniec tego roku. Koszt całego zadania wyniesie 5,1 mln zł brutto.

Inne wiadomości o [Kornelin] Dworzec kolejowy

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.