Dworzec w Siedlcach zostanie gruntownie przebudowany

2021.03.26

Zmieni się wygląd dworca kolejowego w Siedlcach, a także jego standard i komfort, a to za sprawą inwestycji w ramach programu inwestycji dworcowych na lata 2016-2023.

Dobiegły końca prace projektowe i spółka PKP ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy modernizacji dworca kolejowego w Siedlcach. Inwestycja będzie dofinansowana ze środków unijnych.

Dworzec kolejowy w Siedlcach swój obecny kształt zawdzięcza latom 80' XX wieku. Teraz dzięki planowanej modernizacji obiekt znacznie się zmieni, dostosowując się do obecnych wymogów i standardów. Elewacja dworca poddana będzie kompleksowej renowacji, w tym rozebrane zostaną występujące wtórne nawarstwienia, a pierwotne formy profili (m.in. gzymsy i balustrady) zostaną zrekonstruowane. Odtworzone będą osie okienne. Wykonawca przeprowadzi także termomodernizację elewacji. Pojawi się zewnętrzna okładzina ceglana.

We wnętrzach dworca zmodyfikowany zostanie układ funkcjonalny. Powstanie duża przestrzeń dla obsługi podróżnych. W zachodnim skrzydle budynku wyburzone zostaną ściany i część stropów, dzięki czemu powstanie dwukondygnacyjne pomieszczenie pełniące funkcję poczekalni z antresolą komunikacyjną na piętrze. Ogólnodostępne toalety i pomieszczenia na kasy biletowe mieściły się będzie w parterze, natomiast z holu głównego zaprojektowane zostały wejścia do przyległych lokali komercyjnych. Część usługowa znajdzie się zarówno na parterze, jak i na piętrze dworca.

Zmiany czekają także otoczenie samego dworca w Siedlcach. Pojawi się wiata rowerowa z 10 stojakami na jednoślady oraz kilka miejsc parkingowych i miejsc krótkiego postoju. W obiekcie zamontowana zostanie również winda.

Prace budowlane mają ruszyć na przełomie I i II połowy tego roku, a zakończyć się w II połowie 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Lukas
  Gość
  2021-03-26 14:55:41
  Super! Na wizce wygląda pięknie i fajnie nawiązuje do pierwowzoru, z końca XIX wieku

 • Arida
  Gość
  2021-03-27 09:58:09
  Świetnie, jeszcze może doczekam przebudowy centrum miasta (plac Sikorskiego ,blaszaki itd)

 • Dojezdzajacy
  Gość
  2021-03-28 07:12:56
  A kiedy droga Łuków - Siedlce będzie? dojeżdżać to tragedia, ul. Torowa tyle lat tragiczna a przed wyborami są zawsze obiecanki.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.