Budimex wykonawcą Centrum Informatyki Resortu Finansów. Gdzie powstanie inwestycja za ponad 220 mln zł?


2022.08.05
Autor: Bartosz Motorek
Podpisana została umowa pomiędzy Ministerstwem Finansów, a firmą Budimex dotycząca budowy ośrodka Centrum Informatyki Resortu Finansów. Wartość inwestycji, która powstanie w formule "projektuj i buduj" to ponad 220 mln zł netto. Znamy lokalizację nowego budynku rządowego.

Budimex w ramach podpisanego kontraktu, zaprojektuje i wybuduje nowy budynek Centrum Informatyki Resortu Finansów o powierzchni użytkowej wynoszącej około 5 510 metrów kwadratowych. Wartość kontraktu wynosi ponad 228,7 mln zł netto, a inwestycja powstanie w formule "projektuj i buduj".

Celem budowy nowego ośrodka Centrum Informatyki Ministerstwa Finansów jest zabezpieczenie możliwości rozwoju i budowy kolejnych usług biznesowych wspartych narzędziami informatycznymi oraz dalszej centralizacji i konsolidacji systemów resortowych. Inwestycja o kubaturze wynoszącej 37 107 m3., powstanie w Radomiu i zlokalizowana będzie na południowy wschód względem istniejącego budynku.

Budimex przygotuje dokumentację projektową i wybuduje budynek techniczny-serwerowni, który składał się będzie z części technicznej 1-kondygnacyjnej, gdzie zaplanowano pomieszczenia techniczne niezbędne do prawidłowego działania serwerowni i pomieszczenia pomocnicze, a także 2-kondygnacyjnej części administracyjno-biurowej wraz z wyposażeniem.

Kontrakt obejmuje również połączenie istniejącego budynku technicznego z nowym budynkiem technicznym, a także wykonanie robót w zakresie zagospodarowania terenu, związanych z budową nowej serwerowni, jak i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Generalny wykonawca będzie miał także za zadanie budowę parkingu na około 36 stanowisk, stacji do ładowania aut hybrydowych, elektrycznych, rowerów i motorowerów elektrycznych. Powstanie również naziemna instalacja modułów fotowoltaicznych o minimalnej mocy 150,00 kW.

Budimex ma 31 miesięcy na realizację kontraktu od momentu podpisania umowy.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.