Przyspiesza budowa warszawskiego biurowca Q22

2014.10.15

Dobiegł końca kolejny etap budowy biurowca Q22, który za 500 mln zł powstaje u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej w warszawskim Śródmieściu. Robotnicy właśnie zakończyli budowę części podziemnej trwającą 12 miesięcy. Inwestorem projektu jest kielecka spółka Echo Investment, a projekt przygotowała pracownia Kuryłowicz & Associates. Zakończenie budowy w 2016 roku.

Biurowiec Q22 będzie miał 155-metrów wysokości i dostarczy na warszawski rynek 50 tys. mkw. powierzchni najmu. Zakończyły się prace na budowie pięciu kondygnacji podziemnych i dalszy harmonogram realizacji zakłada, że do końca listopada mają być gotowe kolejne pięć kondygnacji. Następne poziomy, które mają już charakter powtarzalny, będą wykonywane jedna kondygnacja w cyklu tygodniowym.

Koszt budowy biurowca to 500 mln zł, a jego oddanie zaplanowano na I kwartał 2016 roku. Stan surowy budynku zostanie zrealizowany przez firmę Modzelewski & Rodek. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Kuryłowicz & Associates we współpracy z Buro Happold Polska.

Źródło: Eurobuild CEE

Inne wiadomości o Q22, Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates, Echo Investment, Modzelewski & Rodek

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.