Pruszków - herb

Pruszków

Współtworzyli
Stefan.Żeromski
48
shiba
16
Grand Grand
14
Miniaturka Lipowa 57

Lipowa 57
Pruszków, Lipowa 57

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Otaczające ulice
Lipowa
Rodzaj struktury
Budynek
Rodzaj zabudowy
niska
Funkcja główna
mieszkalny
Funkcja dodatkowa
handlowo-usługowy
Status
ukończony
Rozpoczęcie budowy
2017 wrzesień
Zakończenie budowy
2019 październik
Inwestor/deweloper
HB Development

Dane techniczne

Kondygnacje nadziemne
4
Kondygnacje podziemne
1
Powierzchnia całkowita
5500 m2
Lokale mieszkalne
41
Lokale handlowo-usługowe
2

Opis

Pruszkowski obiekt mieszkalny. Konstrukcja gmachu Lipowa 57 rozpoczęła się we wrześniu 2017, a dobiegła końca w czwartym kwartale 2019 roku. Powierzchnia całkowita tego czterokondygnacyjnego budynku to prawie 6 tys. m.kw.. Budynek zaprojektowany został przez architektów z pracowni Studio R Projektowanie Architektoniczno - Urbanistyczne, w budowę tej inwestycji zainwestowała spółka HB Development, a generalnym wykonawcą jest firma Ferryman Ryszard Kujawa. Nieopodal znajdują się osiedle Lipowe Zacisze i gmach Lipowa Ostoja F oraz powstaje osiedle Lipowe Zacisze II.

Ostatnio zmodyfikowano 2019-12-03 10:18:39

Powiązane firmy

Forum opinii Lipowa 57


 • Zuza
  Gość
  2019-09-18 21:07:30
  Gdyby była nagroda dla najgorszego dewelopera w kraju, HB Development śmiało mogłoby walczyć o podium.
  Zaczynając od plusów - sympatyczne panie w biurze sprzedaży, dość sprawne procesowanie umowy oraz doradca finansowy (średni, a nawet słaby, ale nie przypisuje tego deweloperowi).
  Minusy - i tu zaczyna się historia, długa historia, która nadal nie ma końca. Data oddania kluczy wyznaczona na 02.2019. W 10.2018 już było widać, że raczej nie jest to realna data, po rozmowie z osobą odpowiadającą za techniczne aspekty budowy, dostaliśmy zapewnienie, że wszystko jest ok i na mur beton wszystko idzie zgodnie z planem. Takie zapewnienie słyszeliśmy do końca 2018 roku, podczas gdy na początku 01.2019 dostaliśmy wiadomość, że jednak budowa się przedłuży o miesiąc, wtedy też po raz pierwszy wyszła na jaw informacja, że budynek nie ma przyłącza elektrycznego (wg harmonogramu powinien je mieć już z początkiem 2018, w związku z czym kupując mieszkanie, pani z biura sprzedaży zataiła informację, że jednak budowa ma opóźnienia względem harmonogramu, ale nie winię jej za to, naiwnie wierzę, że mogła nie być o tym poinformowana). Po miesiącu okazało się, że nie dość, nie ma przyłącza elektrycznego to nie ma jeszcze przyłącza gazowego - miesiąc przed terminem oddania kluczy i dwa miesiące przed przepisaniem aktów własności! I tak od ostatecznego terminu przekazania aktów, czyli 31.03 mijają kolejne miesiące, a kluczy nadal nie ma i nie wiadomo kiedy będą.
  Oczywiście deweloper nie poczuwa się do absolutnie żadnej odpowiedzialności za opóźnienia, oczywiście jest taki zapis w umowie, natomiast bądźmy szczerzy - gdyby chodziło o jedno przyłącze, ale dwa? Z zupełnie różnymi operatorami i wykonawcami, to świadczy o nieporadności i braku kompetencji osób pracujących w tej firmie. Praktycznie wszystkie informacje jakie udało nam się zdobyć pochodziły bezpośrednio od firm, które owe przyłącza wykonują, co więcej! doszło do takich paradoksów, że to my informowaliśmy dewelopera np. o terminach kiedy ekipa zacznie kopać gaz lub z jakiego powodu nie może tego zrobić tak jak planowano.
  Kolejną tragiczną kwestią jest kontakt z deweloperem, z najwyżej panującym prezesem nie ma żadnego kontaktu, aby się z tym człowiekiem spotkać/umówić, dostałam informację od pana, który odpowiada za kwestie techniczne, że mogę pojechać pod siedzibę firmy i czekać, może się danego dnia prezes pojawi w firmie, ale gwarancji mi nie daje bo przecież to prezes, niczym kot, chodzi własnymi ścieżkami. KAŻDA informacja, którą deweloper przekazuje o statusie postępu prac jest wybłagana i wydzwoniona, a ostatnio nawet usłyszeliśmy od pracownika firmy, że prezes wręcz zabronił informować nabywców o tym co się dzieje z "naszymi" (wpłacone 100% kwoty) mieszkaniami.
  Podsumowując, z całego serca NIE POLECAM, ponieważ zamiast cieszyć się z zakupu mieszkania, czekam tylko i wyłącznie aby odebrać klucze i nigdy w życiu więcej nie musieć kontaktować się z tymi ludźmi. Jeśli chcecie kupić mieszkanie, nie róbcie tego z tym deweloperem, chyba, że macie nerwy ze stali i kupę czasu na oczekiwanie to wtedy jak najbardziej, aczkolwiek co do stanu technicznego nie mogę się jeszcze wypowiedzieć.
  Powyższa opinia opisuje inwestycję Lipowa 57 w Pruszkowie, natomiast wiem, że inwestycja Miasteczko Ożarów również miała opóźnienie (około 6 msc, a zagospodarowanie terenu jeszcze więcej).

 • JGUMINSKI
  Użytkownik
  2020-02-27 07:48:59
  Potwierdzam w 100% to co napisała wyżej Zuza. Dodatkowo nowe fakty są takie, że proces przepisywania własności wystartował ostatecznie dopiero w lutym 2020r (rok po terminie). Wykonawstwo budynku HB Development zleciło firmie FerryMAN. Efekt na dziś? Sami oceńcie czy chcielibyście, by po kilku dniach opadów, woda z tarasów pojawiła się w waszym dopiero co zakupionym M ? Na ścianach i sufitach wycieki? Wilgoć pod wylewką na podłogach? Aktualnie trwa gorączkowa akcja uszczelniania tarasów, trzeba osuszać mieszkania itd.. Ile nerwów, czasu i pieniędzy ten proces jeszcze pochłonie? Dlatego moja opina nt. HB Development i FerryMAN jest MEGA NEGATYWNA. Zdecydowanie odradzam angażowanie się w inwestycje, które są przez te firmy realizowane!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.