W Piasecznie wybudowany zostanie kompleks wielofunkcyjny


2020.08.10
Autor: Urbanity.pl
W podwarszawskim Piasecznie, na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej wybudowany zostanie kompleks wielofunkcyjny, którego pierwszy etap gotowy będzie pod koniec 2023 roku.

Ceetrus Polska rozpoczął prace nad projektem zabudowy kwartału pomiędzy ulicami Puławską, Energetyczną, Mleczarską oraz Sękocińską, na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej. Firma planuje w tym miejscu zrealizować kompleks wielofunkcyjny, który łączył będzie w sobie funkcje mieszkaniowe, biurowe, rozrywkowe, gastronomiczne i handlowe.

Kompleks w Piasecznie będzie pierwszą tego typu typu inwestycją projektowaną i realizowaną w Polsce przez Ceetrus Polska.

Od strony ulicy Puławskiej wybudowany zostanie kompleks rozrywkowo-gastronomiczny z kinem, a także przestrzenią restauracyjną, uzupełnioną częścią handlową. Natomiast od strony ulicy Energetycznej powstaną budynki o charakterze biurowym oraz hotel. Z kolei wzdłuż ulicy Mleczarskiej zaplanowano kameralną zabudowę mieszkaniową, która docelowo zaoferuje około 300 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach.

Na terenie przyszłej inwestycji zaplanowano przestrzenie rekreacyjne, miejsca do wypoczynku oraz ścieżki edukacyjne. Kompleks charakteryzował się będzie również nowoczesnymi rozwiązaniami energetycznymi.

Łączna powierzchnia użytkowa kompleksu to 71 000 mkw., na działce o powierzchni 11 hektarów. Pierwszy etap inwestycji w Piasecznie to budynki o funkcjach rozrywkowych, gastronomicznych i handlowych.

Założenie urbanistyczne i zaawansowana koncepcja architektoniczna zyskały już wstępną aprobatę Wydziału Architektury Urzędu Gminy Piaseczno. Obecnie Ceetrus Polska pracuje nad projektem budowlanym.

Inne wiadomości o Stara Zajezdnia, CEETRUS Polska

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.