Klimat angielskich ogrodów w Lesznowoli

2008.05.07

W miejscowości Zamienie w gminie Lesznowola spółka Eko Park przygotowuje swoją nową inwestycję. W jej ramach powstanie nawet kilkaset lokali. Na razie deweloper skupia się na pierwszym etapie, który obejmie około 80 mieszkań - informuje Dziennik

Nowe osiedle zlokalizowane zostanie na działce o powierzchni ok 21 hektarów. Teren wykupiony przez Eko Park leży na wysokości ul. Karczunkowskiej dochodzącej do Puławskiej. W odległości ok. 800 m na wschód przebiega linia kolejowa. Na gruncie przeznaczonym pod zabudowę stoją pozostałości dawnego dworu. Działka porośnięta jest w części starodrzewiem, a w jej północnej części znajdują się niewielkie oczka wodne. Od południa nowe domy odgradzać będzie rów melioracyjny.

Deweloper jest w dość komfortowej sytuacji, ponieważ obszar ten objęty jest planem miejscowym. Oznacza to, że firma nie musi ubiegać się o warunki zabudowy. Jedyną formalnością, której musi dopełnić, jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Przygotowaniem dokumentacji i projektu zajmuje się architekt Halina Kozłecka. Do końca III kwartału tego roku wniosek o pozwolenie na budowę I etapu ma być gotowy.

Eko Park planuje podzielić teren na kilka części. Będą się one nazywały ogród polski, japoński, francuski i angielski. Każda część ma mieć własny charakter zabudowy. Teren osiedla ma zostać ogrodzony. W pomocnej części działki przewidziano sferę rekreacyjno - wypoczynkowo - rozrywkową. Plany zagospodarowania całości są jeszcze we wstępnym stadium opracowania.

Źródło: Dziennik

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.