Skanska rozbuduje Szkołę Amerykańską w Konstancinie-Jeziorna


2011.06.13
Autor: Skanska
Skanska podpisała umowę na drugi etap rozbudowy "American School" w Konstancinie - Jeziornej. Będzie to pierwszy w Polsce budynek szkolny realizowany zgodnie z certyfikacją LEED. Kontrakt o wartości prawie 22 mln zł wykonamy w ciągu 11 miesięcy.

- W ramach projektu rozbudujemy Szkołę Amerykańską o dwukondygnacyjny budynek dydaktyczny, przeznaczony na potrzeby zajęć sportowych i artystycznych - mówi Benedykt Sobański, Menedżer Projektu, Skanska. - Zaadaptujemy też część pomieszczeń w istniejącym budynku do nowych funkcji użytkowych i powiększymy stołówkę poprzez zabudowę podcienia po stronie boisk.

Kontrakt przewiduje także wymianę podłogi sportowej w sali gimnastycznej, budowę treningowego terenowego boiska do koszykówki oraz zagospodarowanie terenu wokół szkoły. W zakresie naszych prac jest również budowa podziemnych zbiorników retencyjnych, które będą przeznaczone do gromadzenia wody deszczowej oraz podlewania zielonego dachu. Nowy budynek będzie połączony łącznikiem z budynkiem głównym szkoły na poziomie pierwszego piętra poprzez antresolę w sali gimnastycznej.

Budynek szkoły, o powierzchni całkowitej wynoszącej 6,2 tys. m kw., zostanie wykonany z konstrukcji żelbetowej wylewanej, a jego dach z dźwigarów z drewna klejonego. Elewację pokryjemy okładziną z płyt kompozytowo-cementowych.

Projekt wykonamy zgodnie z amerykańskim systemem certyfikacji LEED
(Leadership in Energy & Environmental Design), który zakłada wykorzystanie energooszczędnych rozwiązań. W budynku zastosowany zostanie wysokiej jakości system monitorowania CO2 oraz systemy wykorzystujące wodę deszczową i szarą do spłukiwania toalet, co pozwoli zmniejszyć zużycie wody pitnej. Ponadto, w obiekcie zamontowane zostaną turbiny wiatrowe do produkcji energii, system kontroli i optymalizacji oświetlenia, kolektory słoneczne i instalacja solarna służąca do podgrzewania wody użytkowej. Wykonamy też kotłownię na biomasę, która - dzięki wykorzystaniu odpadów drzewnych - pozwoli na sterowanie efektywnością energetyczną. Do wykończenia obiektu użyjemy materiałów o niskiej emisji związków organicznych, nieszkodliwych dla otoczenia. Podczas realizacji prac budowlanych będziemy prowadzić system gospodarki odpadami.

The American School of Warsaw założono w 1953 r. jako szkołę prywatną typu non-profit w celu udostępnienia nauki w języku angielskim dzieciom wszystkich narodowości. Jest zlokalizowana w urokliwej dzielnicy Konstancina - Jeziornej. Placówka prowadzi przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum i liceum. W 1987 r. uzyskała akredytację European Council of International Schools oraz New England Association of Schools and Colleges.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.