Warszawa Modlin Smart City - miasto inteligentnych rozwiązań


2016.04.19
Autor: Urbanity.pl
Studium wykonalności dla obiektów hotelowych, które powstaną w tamach inwestycji realizowanej na terenie Twierdzy Modlin: Warszawa Modlin Smart City, przygotuje międzynarodowa firma doradcza Christie & Co.

Historyczna Twierdza Modlin to zespół umocnień położonych nad zbiegiem rzek Wisły i Narwi, gdzie już w 2020 roku powstanie Warszawa Modlin Smart City. Właścicielem nieruchomości jest Grupa Konkret S.A., która zakupiła historyczne obiekty od Agencji Mienia Wojskowego.

Na terenie Twierdzy Modlin powstać ma miasto inteligentnych rozwiązań - powstanie m.in. największe w tej części Europy centrum kongresowe, dwa hotele, zespół budynków mieszkalnych oraz powierzchnia biurowo-usługowa. Fortyfikacje, których budowę zapoczątkował Cesarz Napoleon na początku XIX wieku, zyska nowe życie.


Unikalny historyczny charakter miejsca, doskonała, bardzo dobrze skomunikowana lokalizacja u zbiegu dwóch rzek oraz planowana mnogość funkcji w projekcie przesądzają o jego potencjale. Twierdza Modlin w przyszłości stanie się jednym z najważniejszych centrów konferencyjnych w Polsce


- wylicza Adam Konieczny, Country Head Poland firmy Christie & Co.

Twierdza Modlin może się pochwalić zespołem koszar obronnych z najdłuższym obiektem w Europie - cytadela, stanowiąca główny element twierdzy liczy 2250 metrów. Cała nieruchomość, na której powstanie Warszawa Modlin Smart City ma powierzchnię 58 hektarów.

Inne wiadomości o Warszawa Modlin Smart City, Grupa Konkret

Komentarze


 • Magnolia
  Gość
  2016-04-25 13:07:53
  Twierdza od lat niszczała, więc jestem pod wrażeniem, że wkrótce to miejsce ożyje. Trzymam kciuki, żeby inwestorzy jak najszybciej poradzili sobie z tym projektem i mam nadzieję, że kompleks przyciągnie uwagę całej Europy i nie tylko :)

 • Mariusz
  Gość
  2016-04-26 10:58:04
  Byłem tam na wycieczce w podstawówce. Ciekawe miejsce! Jak inwestycja bęzie skończona na pewno zajrzę! Robi wrażenie

 • wiolka
  Gość
  2016-04-29 11:54:01
  Grupa Konkret - ogromny szacun za to że nie pozwolicie odejść temu miejscu w zapomnienie!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.