Szczegóły i wizualizacje inwestycji na terenie Modlina

2018.01.15

Grupa Konkret, która realizowała będzie inwestycję wielofunkcyjną w Modlinie, przedstawiła najnowsze wizualizacje oraz szczegóły projektu. Warszawa Modlin Smart City będzie ogromnym przedsięwzięciem, którego koszty pochłoną ponad 900 mln euro.

Inwestycja na terenie twierdzy Modlin polegała będzie na budowie zespołu budynków wielofunkcyjnych na działce o powierzchni 64 hektarów. Łączna powierzchnia użytkowa obiektów wyniesie 384 000 metrów kwadratowych, z czego największą część stanowiły będą mieszkania, następnie pomieszczenia biurowe, budynki hotelowe czy obiekty o charakterze edukacyjnym.

Sercem i główną osią rozwoju kompleksu będzie Europejskie Centrum Kongresowe (ECC), składające się z pomieszczeń kongresowych na 6 700 uczestników, w tym główna sala o pojemności 3 500 osób. Od realizacji tego obiektu rozpocznie się budowa inwestycji.Największą częścią inwestycji będą budynki mieszkalne o łącznej powierzchni 203 518 mkw. W 2 400 mieszkaniach o zróżnicowanych metrażach od 40 do 80 mkw. w siedmiu budynkach, będzie mogło zamieszkać około 6 400 mieszkańców.

Modlin to także 1 400 pokoi hotelowych w trzech budynkach w standardzie 3, 4 i 5 gwiazdek. Inwestor zaplanował również powierzchnie biurowe. W trzynastu budynkach będzie można wynająć 80 328 mkw. nowoczesnej powierzchni. Nieco mniej, bo 56 346 mkw. zajmą lokale handlowe, w tym sklepy, restauracje i kawiarnie.

Całość uzupełni wielopoziomowy plac Modlin Plaza, który rozciągał się będzie przed wejściem do budynku. Do trzykondygnacyjnego podium Centrum, które
wypełnia przestrzeń kongresowa, przylega pięć wielopiętrowych budynków hotelowych i mieszkalnych.

Zagospodarowywanie terenów twierdzy Modlin ma potrwać pięć lat w dwunastu etapach, a jego koszty szacowane są na ponad 911 mln euro. Za koncepcję architektoniczną inwestycji odpowiada pracownia KJ Architekci. Warszawa Modlin Smart City spełniała będzie standardy zrównoważonego budownictwa, poprzez certyfikaty BREEAM i LEED.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Warszawa Modlin Smart City, Grupa Konkret

Komentarze


  • Qurczako
    Gość
    2018-02-11 16:43:39
    Wiadomo kiedy strona zostanie naprawiona?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.