Inwestycja klasy premium w podwarszawskim Legionowie. Pierwszy taki budynek w mieście


2023.09.07
Autor: Piotr Maślak
Rozpoczyna się budowa kameralnej inwestycji premium w Legionowie pod Warszawą. Będzie to pierwszy budynek w mieście, posiadający dwupoziomowy podziemny garaż samochodowy.

Zakończyła się rozbiórka budynków przy ulicy Wyspiańskiego 2 w Legionowie, w miejsce których powstanie nowa inwestycja firmy deweloperskiej Kompania Domowa. Generalnym wykonawcą została stołeczna spółka Totalbud.

Korona Legionowa to nowa inwestycja wielorodzinna w sektorze premium w podwarszawskim Legionowie. Kameralny projekt zakłada budowę 6-kondygnacyjnego budynku, w którym znajdzie się 79 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 39 do 103 metrów kwadratowych i rozkładach 2-, 3-, 4-, i 5-pokojowych. Wszystkie lokale dysponowały będą loggiami, balkonami, tarasami lub ogródkami. Inwestycja, jako pierwsza w mieście, posiadała będzie dwupoziomowy garaż podziemny dzięki zastosowaniu najnowszych technologii budowlanych. Łącznie zaprojektowano 119 miejsc postojowych.

W całym Legionowie grunt ma swoją ściśle określoną specyfikę. Mamy satysfakcję, ponieważ z tego, co nam wiadomo, zbudujemy pierwszy w tym mieście budynek z dwupoziomowym garażem podziemnym. Izolacja płyty fundamentowej będzie powłokowa, natomiast izolacja ścian poziomów -1 i -2 będzie w technologii białej wanny
powiedział: kierownik kontraktu z ramienia Totalbudu Tomasz Sidorowicz

Roboty przy wykopie fundamentowym rozpoczną się w najbliższych dniach. Wykonawca inwestycji wykonał już roboty zabezpieczenia wykopu w postaci kolumn DSM oraz przesłony jet grouting. Stan surowy otwarty ma zostać osiągnięty na przełomie II i III kwartału 2024 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro Bujnowski Architekci.

Korona Legionowa zostanie usytuowana wśród obecnego na działce starodrzewu. Dzięki temu budynek zyska naturalną ozdobę i zarazem osłonę od strony przyległych ulic. W budynku zainstalowany zostanie dwustopniowy system kontroli dostępu. Automatycznie rozsuwane drzwi wejściowe umożliwią bezdotykowe wejście do budynku, a nowoczesny system oczyszczania powietrza będzie chronił przed szkodliwymi bakteriami, wirusami i grzybami. Oprócz „zielonego dachu” wyposażonego w panele fotowoltaiczne budynek będzie korzystał z oświetlenia LED w częściach wspólnych.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.